У Чернівцях незабаром відкриють Музей науки. Він може запрацювати до Дня міста.
Наразі у Музей науки готовий на 90%, пише molbuk.ua.
Створюють Музей науки у співпраці із Малою академії наук.
“Підписали меморандум із президентом Малої академії наук Станіславом Довгим щодо створення Музею науки у Чернівцях. Але подібних прохань від різних міст було багато, тому нас поставили у чергу і пообіцяли створення Музею науки у 2023 році. Але через війну ситуація змінилася. Призупинилися проекти Музеїв науки на територіях, де ведуться бойові дії. Тому у нас з’явилася можливість створити такий Музей науки у Чернівцях. Звісно, ми погодилися”, - розповів голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко.
Почався тривалий процес організації музею - від приміщення до підготовки фахівців.
“Музей наразі відкривається у ТРЦ “Панорама”, що на вулиці Хотинській, але зауважу, що це тимчасове місце. Роботи з облаштування музею виконують за позабюджетні кошти. Також оголосили благодійний аукціон продажу картин, щоб зібрати кошти для Музею наук. Він відбувається у кіномистецькому центрі імені І. Миколайчука до 16 вересня”, - зазначив Олексій Бойко.
Музей науки буде відділенням Буковинської Малої академії наук. Площа музею має 800 квадратних метри. Наразі тут є 54 експонати. Ще очікують вісім експонатів з Німеччини, які планують привезти наступного тижня. Вхід у Музей науки для дітей буде безкоштовним.
“У Чернівцях відкривається другий Музей науки в Україні. Перший подібний музей є у Києві. Це не класичний музей, де нічого не можна чіпати, це такий собі дослідницький центр”, - розповідає заступниця директора Буковинської Малої академії наук учнівської молоді Олена Дика.
У музеї запевняють, дітям доведуть, що наука є цікавою. Наприклад, можна розібрати серце, розкласти на шматки мозок чи подивитися, як відбувається вихор.
“Концепція музею — до усього можна доторкнутися, щоб на власному досвіді дитина могла з усім ознайомитися. Тут багато цікавих експонатів, які пов’язані з фізикою, хімією, біологією та анатомією. Є різні головоломки, які можна буде збирати та розбирати”, - каже керівник дослідницького відділу Буковинської малої академії наук учнівської молоді, керівник музею науки Любомир Лопушняк.
Окрім огляду експонатів, розроблять шоу-програму з різноманітними хімічними та фізичними дослідами для дітей.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.