Цього навчального року вчителі вперше будуть працювати без паперових журналів, а у школярів не буде паперових щоденників. У всіх закладах середньої освіти Чернівецької громади запровадили електронні журнали.
Про це molbuk.ua розповіла начальниця управління Ірина Ткачук.
"Управління освіти навіть не купувало паперових журналів. Ми завчасно попередили освітян, що ухвалено рішення використовувати електронні журнали та щоденники у всіх школах. Для цього можна використовувати безкоштовні сервіси. Але якщо хтось із вчителів хоче паралельно для себе вести паперові журнали, забронювати не будемо, щоправда, це подвійна робота", - каже Ірина Ткаук.
Електронні журнали і щоденники мають такі ж функції, як і паперові варіанти, але тут не може бути зовнішнього втручання. Дитина вже не зможе підтерти оцінку або вирвати сторінку.
"Є доступ для батьків, які можуть бачити досягнення своїх дітей. І, відповідно, збільшується контроль за навчанням дітей. У мене на прийомі була мама однієї з учениць, їй прийшло повідомлення на телефон, що дитини немає на уроці фізкультури. Вона відразу зателефонувала і поцікавилася, чому донька не на уроці. Тож батьки можуть повністю стежити за відвідуваністю та успішністю дитини. В електронному щоденнику батьки можуть бачити розклад, успішність дитини, домашні завдання. Учень теж отримує таку ж інформацію. Доступ отримують лише до результатів навчання своєї дитини", – продовжує Ірина Ткачук.
Більшість закладів освіти Чернівців вже працювала з електронними журналами. Минулого року вчителі вели паралельно і паперові, і електронні журнали.
У більшості шкіл доступ до е-журналів відбуватиметься за допомогою спеціальної платформи "Нові знання". Школа надає батькам доступ до електронних журналів та щоденників, вони реєструються і отримують необхідну інформацію.
У Чернівецькому ліцеї №19 минулого року вже не мали паперових журналів і працювали з електронними.
"Вчителям досить зручно, бо комп’ютер перед ними. Можуть додавати свої записи і не чекати, коли це зробить колега. Батьки в електронних журналах можуть побачити, над якою темою працювали на уроці і яке домашнє завдання. Серед мінусів – те, що іноді є проблеми з інтернетом, були випадки, що зникали записи. Але ми маємо можливість звернутися до розробників платформи "Нові знання" і вони допомагають. Щодо щоденників, то побачили, що зручно паралельно користуватися і паперовим, і електронним, але це вже за бажанням учнів", –каже директорка ліцею Уляна Легусова.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
11-09-2022, 16:22
0
1 284