Вийшла книжка відомого журналіста Василя Бабуха про унікальний природний світ нашого краю.
Книгу "Солов’ї в неволі не співають" Василь Бабух підготував ще за життя, хоча так і не встиг її побачити. Вона була надрукована вже після його смерті. Василь Бабух був головним редактором часопису "Чернівці", але багато років присвятив фотографуванню природи.
– Мені змолоду поталанило осягти едемські красоти Буковини, оскільки в юні роки я багато мандрував нею. Від побаченого та осягнутого серцем у мене прокинулося палке бажання з поміччю слова розповісти про дивовижі рідного краю, і я взявся за перо, – писав у заспіві до книги Василь Іванович. – Красоти рідної землі, підмічені й оспівані мною, варті того, аби витратити на них багато літ власного життя. Моя нова книга "Солов’ї в неволі не співають" – промовисте підтвердження цього”.
Цікаві факти з книги
Про сліпаків, пронурків і боривітрів*На Буковині водиться прадавній гуцульський кінь. Це надзвичайно витривала тварина, яка може легко долати найкрутіші гірські вершини і бурхливі річки з важкою поклажею. Гуцульських коней активно використовувала австро-угорська армія в роки Першої світової війни під час боїв у Карпатах. У наші дні "гуцулки" опинилися перед загрозою зникнення і потребують захисту.
* Біля села Заволока на Сторожинеччині науковці виявили рідкісну дибку степову, яка занесена до Червоної книги України. Водяться ці коники-стрибунці і на схилах водосховища Дністровської ГЕС.
*На території нашої області дивом уціліли два рідкісні види диких гризунів – сліпаки білозубий та буковинський. Свою назву ці гризуни отримали від того, що в них немає очей і вони нічого не бачать.
*Зустріти жука-оленя на Буковині – велика рідкість. Їх чисельність зменшується через знищення старих лісових масивів.
*На Буковині налічується понад 260 видів птахів. Майже половина з них – співочі. Причому співають тільки самці. Найкращим "співаком" серед пернатих є маленький соловей, який важить 30 грамів.
*На Буковині водиться десять видів дятлів. Найунікальніший із них чорний дятел або жовна. Він зажив собі слави рятувальника хвойних карпатських лісів, оскільки своїм гострим дзьобом знищує всіх шкідників. Щороку дятел видовбує нове дупло, старе не займає.
*Водяний горобець або пронурок мешкає на берегах річок та струмків. У підгірних селах цього птаха називають ще "купайлом". Він може довго знаходитися під водою і ходити по дну водойми, вишукуючи поживу. Одна сім’я таких горобців контролює територію до двох кілометрів.
*Наприкінці вулиці Руської у Чернівцях в одному з житлових будинків гніздяться хижі боривітри – представники сімейства соколиних. Вони надзвичайно корисні, бо харчуються гризунами, а людям не завдають жодної шкоди.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
8-07-2022, 15:18
0
1 170