1 червня у Чернівцях провели тренінг з надання першої домедичної допомоги.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua.
Доцентка кафедри хірургії №2 БДМУ та доктор медичних наук Ірина Козловська розповіла головні правила з надання невідкладної допомоги.
"Сьогодні ми робимо акцент на цивільних людях, як надати першу невідкладну допомогу у будь-якій екстремальній ситуації", - розповідає.
Також Ірина розповіла, як правильно оцінювати стан людини і потім як надавати допомогу. Є 8 правил за рекомендаціями МОЗ:
1. Оглянути місце події та впевнитись у тому, що надання допомоги буде безпечним: подбати про себе, а також безпеку потерпілого та людей навколо.
2. Оцінити стан постраждалого (свідомість, дихання, пульс).
3. За необхідності викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також інші екстрені служби (поліцію, аварійно-рятувальну службу, службу газу тощо).
4. Оцінити наявність критичних кровотеч та зупинити їх.
5. Забезпечити прохідність дихальних шляхів.
6. Якщо у постраждалого відсутні ознаки життя та немає критичної кровотечі (або ви вже її ліквідували) – розпочати серцево-легеневу реанімацію.
7. Перевести постраждалого у стабільне положення (на боці, обличчям до себе, рука під головою, нога зігнута в коліні), якщо не йдеться про підозру на травми хребта та кісток тазу і серцево-легенева реанімація була вдалою.
8. Не залишати постраждалого та контролювати стан його життєвих функцій до прибуття екстрених служб.
"Головне не боятися, щось робити. Бо коли людина без свідомості, ти не знаєш, що саме з нею. Головний принцип надання допомоги - це впевненість, швидкість, продуманість, рішучість, спокій. Для початку краще, щоб хтось викликав швидку в той момент, коли ви стараєтесь зрозуміти, чи людина чує вас, чи дихає", - каже Ірина.
Відвідувачі тренінгу мали змогу не тільки послухати про головні правила, а й попрактикуватись.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-06-2022, 13:26
0
1 728