RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Чи можуть повернути «Українську книгу» у центрі Чернівців: у міській раді розповіли, що далі буде зі скандальним приміщенням



Приміщення колишньої "Української книги", а віднедавна Literaturbank, поки не буде функціонувати.

Про це розповіла заступниця начальника управління комунальної власності міської ради Тетяни Шепелько.



Суд зобов’язав розірвати договір оренди приміщення колишньої книгарні "Українська книга" на Центральній площі між міською радою та громадською організацією "Інститут розвитку міста". Замість книгарні тут мала запрацювати кав’ярня Literaturbank.

Хоч орендарі запевняли, що основна функція закладу – це і культурно-мистецький центр, і книгарня. Але щойно заходили у приміщення, ставало зрозуміло, що тут все-таки має бути кав’ярня.




Перед відкриттям показали приміщення. Навіть таблицю із цінниками на каву повісили, і коштувала вона приблизно 50 гривень. Зручні столики зі стільцями та диванчиками, професійна кухня. І лише у невеликій частині були книжки — все це зовсім не здавалося схожим на книгарню. І за таке приміщення у центрі міста площею 150 квадратних метрів орендар мав сплачувати усього 3,5 тисячі гривень на місяць. Це приблизно як вартість оренди квартири.

Боротьба за приміщення тривала не один рік. Після судового засідання є 20 днів на подання апеляційної скарги.

"Звісно, ніхто з міської ради апеляції подавати не буде, залишається хіба що орендар — громадська організація "Інститут розвитку міста Чернівців". Якщо вони подадуть скаргу на це рішення, то воно набуде чинності тільки після перегляду апеляційною інстанцією. Розглядати справу має Львівський апеляційний суд", – пояснює Тетяна Шепелько.

Якщо буде відбуватися апеляційний перегляд, із приміщенням нічого неможливо буде робити.

"У нас вже є рішення суду, відповідно до якого громадська організація "Інститут розвитку міста" зобов’язана після того, як рішення набуде чинності у триденний термін повернути нам приміщення. Звісно, я не можу стверджувати, що це рішення Чернівецького суду вистоїть в Апеляційному суді, але вважаю, що є високі шанси. Орендар усю свою тактику захисту побудував на тому, що він зробив там ремонт на два мільйони гривень, тож несправедливо тепер забирати у нього це приміщення, адже він мав очікування працювати там 10 років", – продовжує Тетяна Шепелько.

Тетяна Шепелько стверджує, що була відпрацьована схема, щоби орендар міг продовжити оренду на 10 років, але було порушення закону про оренду державного та комунального майна.

Що буде з приміщенням "Української книги" будуть визначати на публічних консультаціях.

"Ми запитаємо у чернівчан, яким вони бачать цей заклад у майбутньому: колишня "Українська книга", книгарня-кав’ярня чи культурно-мистецький центр. Я вважаю, що це має бути культурно-мистецький центр із відновленням книгарні. Після цього оголосимо аукціон з визначеним цільовим призначенням, у якому будуть брати участь учасники. Якщо цей об’єкт виставлять на аукціон як кав’ярню, то стартова ціна має становити не 3,5 тисячі гривень, а 36 тисяч гривень. Але чернівчани боролися саме за "Українську книгу", а не за чергову кав’ярню навіть із вищою орендною платою", – зазначає Тетяна Шепелько.

У міській раді не відкидають того, що орендар не залишить спроби доводити в суді окремим позовом відшкодування за ремонт приміщення.

"Щоби міська рада повернула кошти за ремонт, орендар має довести, що ремонтні роботи здійснювалися за згодою міської ради. Наразі ми наполягаємо на тому, що ніхто не давав дозвіл здійснювати такі ремонти", – сказала Тетяна Шепелько.

У міській раді наполягають, що ремонтні роботи у пам’ятці архітектурної спадщини провели незаконно, але оштрафувати за це нікого не зможуть.

"У приміщенні мав би працювати орган охорони культурної спадщини в особі управління культури ОДА. На жаль, вони не виконали свої повноваження і нічого не зробили, щоби притягнути орендаря, коли він розпочав ремонти у пам’ятці архітектури, до відповідальності. Ремонтні роботи тривали з 2019 по 2021 роки, але жодних перевірок не здійснювалося. Навіть припису не давали про зупинення робіт", – вважає Тетяна Шепелько.

Тетяна Шепелько вважає, що орендар повинен змінити свою позицію і почати діяти чесно.

"Орендар мав би виконати рішення суду, а далі взяти участь в аукціоні, який буде оголошено, і укласти належний договір оренди. Але як складеться, не знаю", – каже Тетяна Шепелько.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



.
23-02-2022, 10:56
Коментарів 0 Переглядів 2 321


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.