Коли дитина хворіє, багато матерів намагаються одразу збити температуру. Лікарі наголошують, що це одна з найпоширеніших помилок при лікуванні застуди.
Педіатр дитячої обласної лікарні Олена Тіщенко розповіла, як уникнути помилок при лікуванні застуди дитини, йдеться у публікації "МБ".
Помилка 1. Збивають температуру.Правильно. Є так звана межа 38,5 градусів. Якщо дитина немає супутніх патологій, то бажано температуру до 38,5 градусів не збивати. Це поріг, під час якого організм бореться з вірусною інфекцією. Посилюється імунітет і виділяється інтерферон, тобто організм намагається сам боротися з інфекцією.
Але є діти, у яких після температури 38 градусів можуть починатися судоми. Якщо таке хоча би раз було, мама повинна збивати температуру.
Якщо дитина квола при підвищеній температурі, це може свідчити про те, що дитина зневоднена. Також це може бути ознакою того, що приєдналася бактеріальна інфекція. Зазвичай, вірусна інфекція, яка супроводжується температурою, не повинна супроводжуватися вираженою в’ялістю. Якщо є такий симптом, значить є інтоксикація організму. Тоді такі симптоми не варто лікуватися без нагляду лікаря.
Помилка 2. Занадто швидко або надто пізно дають антибіотики.
Правильно. Потрібно дотримуватися правила "трьох днів". Якщо протягом трьох днів у дитини спостерігаються стрибки температури, катаральні явища, впродовж цих днів антибіотик вживати не потрібно.
Але до застуди може приєднатися бактеріальна флора, яка може розвиватися на фоні переохолодження. Якщо вона "розквітла", то без антибіотика дитина не одужає.
Протягом трьох днів видно, чи стан дитини покращується, чи погіршується. Якщо є виражена позитивна динаміка, тоді антибіотик не потрібен.
Якщо після третього дня стан дитини не покращується або навіть погіршується, стрибки температури спостерігаються до високих цифр, то може стояти питання про прийом антибіотиків. Це варто робити після огляду лікаря та аналізу крові. Могла активізуватися патогенна бактеріальна флора, яка у сплячому стані в більшості дітей знаходиться у ЛОР-органах. Тому не продовжуємо лікувати дитину чаями, якщо стан погіршується через три дні.
Помилка 3. Дають недостатньо пити.Правильно.
Якщо дитина температурить, потрібно пити з розрахунку 100 мл на кілограм ваги, тобто 10-кілограмова дитина має випити за добу не менше літра рідини. Чим більше рідини – тим краще.
Коли у дитини підвищена температура, організм втрачає рідину. Ми їх не бачимо, але відбувається зневоднення, яке посилює інтоксикацію. І коли організм зневоднений, він не може нормально боротися з інфекцією. Повинні працювати нормально нирки, мають виводитися шлаки. Це все пришвидшує одужання. Якщо дитина під час хвороби п’є достатньо рідини, вона не буде квола.
Помилка 4. Неправильна обробка носа.Правильно. Коли у дитини нежить, багато мам намагаються лікувати ніс різними народними методами. Таке лікування може спровокувати ускладнення.
Якщо нежить у маленької дитини, то варто використовувати лише краплі. Якщо це старша дитина, сильних видувань не повинно бути, щоби не розвинулося запалення середнього вуха – отит.
Промивати ніс найкраще фізіологічним розчином, а не гіпотонічним. Підбирати сольові розчини варто за рекомендацією лікаря. На сьогодні цих препаратів дуже багато і вони між собою дуже відрізняються.
Не потрібно робити домашні сольові розчини для лікування нежиті. У домашніх умовах неможливо зробити цей розчин стерильним і необхідної концентрації.
Помилка 5. У кімнаті має бути тепло.Правильно. Повітря має бути прохолодне і зволожене. У період, коли працюють батареї, а вікна зачинені, повітря у квартирі сухе. Це подразнює слизові оболонки, на які легше "осідає" будь-яка інфекція. Тому коли дитина захворіла, у кімнатах має бути прохолодно і зволожено. Обов’язковим має бути має бути регулярне провітрювання.
Помилка 6.Змащують спиртовими чи оцтовими розчинами.Правильно. Під час таких натирань у дитини може спазмувати судини,що може різко погіршити її стан. Крім того, оцет все ж є отруйною речовиною. Тому такі способи лікування є небезпечними.
Максимум, що ви можете зробити під час підвищеної температури – роздягнути дитину, але нічим холодним не обтирати. Таким чином організм сам себе охолоджує. А якщо дитина достатньо п’є – буде відбуватися потовиділення і саморегуляція температури.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-12-2021, 16:19
0
2 084