Останні кілька діб на Буковині фіксують 10-12 летальних випадків. Два тижні тому на Буковині щодоби фіксували 350-400 нових випадків коронавірус і помирало 15-17 людей.
Наразі кількість нових випадків зменшилася, а смертність залишається високою. Чому зберігається така тенденція кореспондентка molbuk.ua поцікавилася в експертів.
"Такої кількості важких хворих під час попередніх хвиль не бачила"
Головна санітарна лікарка області Наталя Гопко каже, що ми пройшли важку хвилю, і зараз справді фіксується зменшення кількості хворих та госпіталізацій.
"Зменшується і кількість госпіталізацій, кількість викликів екстреної медичної допомоги, а ось кількість смертей у деякі дні буває досить значна. Зараз у лікарнях є люди, які раніше захворіли і, на жаль, не всіх вдається врятувати. Тому ми просили і продовжуємо просити буковинців активніше вакцинуватися, щоби зменшити ризики важкого перебігу коронавірусу. Це хвиля невакцинованих людей.
Я часто відвідую ковідні-лікарні, але такої кількості важких хворих під час попередніх хвиль не бачила. Відповідно, ризики летальності теж вищі.
Помирають люди старшого віку, які мають хронічні хвороби. Та серед померлих є люди досить молодого віку, є і 30-річні. Агресивний перебіг фіксували й серед людей, які не мали жодних хронічних захворювань".
Реанімація майже забита
У міській лікарні №1, куди везуть найважчих хворих, розповідають, що ситуація із госпіталізацією покращилася, хворих меншає. Але хворих у реанімації достатньо, каже завідувач реанімаційного відділення Дмитро Білоус.
"Кількість звернень менша, але у нас залишаються хворі з важкими випадками, які потрапили до лікарні на піку цієї хвилі. Уражені легені відновлюються дуже повільно, і ця дихальна недостатність може прогресувати. Серед пацієнтів були і 34-річний, і чоловік 78 років. Ніхто з них не вакцинований. Вік хворих дуже різний.
Якщо раніше вірус більше вражав літніх людей із супутніми захворюваннями, то тепер до лікарні із ускладненнями потрапляють люди без хронічних хвороб. Водночас чітко простежується тенденція: у невакцинованих важкий перебіг.
Штам "Дельта" має агресивний перебіг. Спостерігаємо швидкий прояв дихальної недостатності. Часто з ускладеннями госпіталізовували людей, які вже лікувалися вдома тиждень-два. Ця п’ята хвиля була дуже важкою".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-11-2021, 17:45
0
3 249