26. Пт. + Свт. Іоанна Золотоустого.
У церкві 26 листопада вшановувалась пам’ять святого Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського, який жив приблизно у IV-V столітті. Сьогодні він шанується як один з трьох Вселенських святителів і вчителів, перебуваючи на одному рівні з Григорієм Богословом і Василем Великим. Народився Іоанн на території Антіохії в сім’ї чиновника і одержав гарну освіту.
Досить рано він став вивчати Святе Письмо, після чого усвідомив, що йому хочеться прийняти християнство. Згодом, коли Іван став ченцем, його вважали гідним кандидатом на посаду єпископа, але той вважав за краще відмовитися від сану і відправився в пустелю, де проводив час у постійній молитві та роздумах. Кілька років Іван присвятив створенню богословських книг, найвідомішими з яких є "Книги про незайманість", "Про провидіння" і т. д. Іоанн був висвячений в сан пресвітера, після чого він міг нести Слово Боже людям.
В результаті, Іван виявився чудовим проповідником і навіть отримав прізвисько Златоуст від своєї пастви. Відомо, що протягом 20 років приблизно 2 рази в тиждень Іоанн постійно проповідував у храмі і також займався написанням великої кількості навчань, бесід, похвал. У 397 році Іван стає патріархом у Константинополі, активно займається вдосконаленням діяльності священнослужителя.
У цей день після відвідування храму було прийнято ліпити вареники або пельмені. Існувало повір’я, що чим більше наліпити і з’їсти, тим щасливішим і успішнішим буде наступний рік.
Існує думка, що на Златоуста рослини, дерева і чагарники перестають рости, природа завмирає в очікуванні зими. Найчастіше в цей день стоїть мороз.
Наші предки вважали, що Златоуста не можна лаятися, інакше Бог молитов не почує.
У цей день було прийнято лікувати дітей з порушенням мовлення. Вважалося, що час особливо вдалий.
Вважається, що у день Іоанна Златоуста можна вирушати в далеку дорогу. Подорож буде вдалою.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-11-2021, 09:00
0
1 013