Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 086
0
19. Пт. Прп. Луки Пещер. Мцц. Олександри і Клавдії.

Преподобний Лука


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Лука, економ Печерський на карті Ближніх печер 1638 року згаданий як "св. старець Лука", в 1661 році як "Лука іконом", в 1703 році як "Лука". У 1744 р як "преподобний отець Лука, ігумен Печерський", в 1769-1789 роках як "св. Лука священик", в 1795 році і XIX століття як "преподобний Лука, економ Печерський".

Святитель Павло, архієпископ Константинопольський



Святитель Павло, архієпископ Константинопольський, був обраний на патріаршу кафедру після смерті Патріарха Олександра (+340 р.), коли знову спалахнула аріанська єресь. На Соборі, який обирав нового Константинопольського патріарха, брало участь багато аріан. Вони повставали проти обрання святителя Павла, але православних членів Собору виявилось більшість. Імператор Констанцій, що царював над східною частиною імперії, був аріанином. Під час виборів патріарха його не було в Константинополі. Після свого повернення він скликав собор, який незаконно оголосив святителя Павла низложеним, імператор вигнав його зі столиці. На місце Павла возвели аріанина Євсевія Никомидійського. Патріарх пішов до Риму, де знайшли собі пристановище і інші православні єпископи, вигнані Євсевієм.



Недовго керував Церквою Євсевій. Коли він помер, святитель Павло повернувся до Константинополя. Його з любов’ю зустріла паства. Але Констанцій вдруге вигнав святого, і йому довелось повертатись до Риму. Імператор Констант написав своєму східному співправителю Констанцію грізний лист, котрий відправив до Константинополя зі святим архіпастирем-вигнанцем. Погрози подіяли і святитель був повернений на патріарший престол.

Але скоро благочестивий імператор Констант, захисник православних, був зрадницьки вбитий під час перевороту при дворі. Святителя знову вигнали зі столиці і відправили в заслання до Вірменії, в місто Кукуз, де він прийняв мученицьку кончину. Коли патріарх звершував Божественну літургію, увірвались аріани і задушили святого його святительським омофором. Сталося це в 350 році. В 381 році святий цар Феодосій Великий торжественно переніс мощі святителя Павла сповідника, з Кукуза в Константинополь. В 1326 році мощі святителя Павла перенесені у Венецію.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

10:40
Голова НБУ пояснив, чому треба робити перехід із «копійок» на «шаги» під час війни
10:29
У Чернівцях відновлюють опалювальний сезон
10:20
В Україні відчутно похолодає: коли знизиться температура та випаде сніг
10:13
У центрі Чернівців обмежать рух: подробиці від міськради
10:00
Росія вночі атакувала дронами з трьох напрямків: як відпрацювала ППО
09:40
Соцвиплати 2025. Як оформити допомогу на дитину з тяжким захворюванням, якій не встановлено інвалідність
09:20
ЗСУ просунулися на важливій ділянці фронту: подробиці ISW
08:59
Росіяни тиснуть на Покровському напрямку, за добу відбито 80 атак - Генштаб

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм