*Чернівецька ОДА інформує
Перенесене у минулому онкологічне захворювання не є протипоказом для щеплення від COVID-19. Імунізуватися можна будь-якою доступною вакциною.
У цьому впевнений начальник структурного підрозділу пухлин молочної залози Буковинського клінічного онкологічного центру Ілля Тащук.
За словами медика, імунізацію можна робити як пацієнтам, що завершили лікування, перебувають у стадії ремісії, так і тим, хто зараз отримує хіміо- чи імунотерапію. Однак останнім варто проконсультуватися зі своїм онкологом, адже є стани, за яких вакцинацію варто відтермінувати.
"Якщо людина хворіла на рак, не важливо, було це нещодавно чи 10-15 років тому, її імунна система певним чином скомпрометована. Тобто у ній свого часу трапилася "поломка", організм допустив розвиток онкологічної недуги. Ризик, що COVID-19 у таких пацієнтів перебігатиме важко, є досить високим. Тож єдиний спосіб запобігти цьому – вакцинуватися", – пояснює Ілля Тащук.
Як зауважує онколог, розповідає своїм пацієнтам про механізм дії кожної з вакцин, які доступні в Україні, а вони вже самостійно вирішують, яким препаратом щепитися.
Ілля Тащук також наголошує, навіть після завершення вакцинації важливо дотримуватися всіх правил інфекційного контролю – носити маски, дотримуватися дистанції, уникати людних місць, дезінфікувати руки.
Департамент комунікацій Чернівецької ОДАЧитайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
17-11-2021, 10:04
0
4 326