У липні цього року в Україні створена Національна комісія зі стандартів державної мови. У межах своїх повноважень вона й організовує іспит для визначення рівня володіння державною мовою. Крім того, вона призначає спеціально уповноважені державою установи, які проводять іспити, та видає державні сертифікати.
Іспити відбуваються на спеціально створених іспитових майданчиках, розташованих у 24 областях України.
Про це йдеться у публікації "МБ".
Чернівецький національний університет виконав відповідні умови Національної комісії зі стандартів державної мови і став уповноваженою установою для проведення іспитів на встановлення рівня володіння української мови.
В університеті виділили аудиторію для складання іспиту, є інструктор, який відповідає за технічний супровід іспиту.
"Жодних екзаменаторів у кабінеті під час складання іспитів не передбачено. Іспит на визначення рівня володіння українською мовою складається із двох частин – письмової та усної. Письмова частина – це тестові завдання з орфографії, лексикології, граматики та культури мовлення та на розуміння тексту. Усна частина – це відеозапис монологічного мовлення на одну із двох тем, запропонованих на вибір", – розповідає доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри сучасної української мови ЧНУ, одна з екзаменаторів комісії Світлана Шабат-Савка.
Результати іспиту встановлюються не пізніше 15 календарних днів від дати складення іспиту.
Рівень володіння державною мовою підтверджує державний сертифікат. Запис про видачу державного сертифіката вноситься до Реєстру державних сертифікатів
Де отримати інформацію про іспитУ Чернівцях отримати інформацію про складання іспиту з української мови можна отримати за адресами:
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, VI корпус, ауд. 27);
Чернівецький регіональний центр підвищення кваліфікації (м. Чернівці, вул. О. Поповича, 2, каб. 12).
Як зареєструватися на іспитСкладати іспит можна на будь-якій локації, незалежно від місця проживання, адже всі відбувається в електронному форматі. Для складання іспиту та отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою, претенденту необхідно перш за все онлайн зареєструватися за посиланням: https://exam.mova.gov.ua, зазначивши прізвище, ім’я та по батькові, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів).
Покрокова інструкція з реєстрацією є за таким посиланням: https://mova.gov.ua/news/yak-podati-zayavu-na-ispituvannya.
Під час реєстрації у календарі є активними тільки ті дати, на які в обраному центрі є вільні місця. Інакше ви побачите повідомлення, що вільних місць у центрі немає, але додавання вільних місць у системі відбувається постійно.
У визначений попередньо час претенденту на здобуття сертифіката треба прийти на зареєстрований час до обраної локації із документом, що ідентифікує особу, та пристроєм КЕП (кваліфікований електронний підпис), скласти іспит, використовуючи платформу https://exam.mova.gov.ua.
Якщо не склав іспит
Якщо людина іспит не склала або не з’явилася на нього у вказану дату, перескласти його вона має право не раніше як через 4 місяці.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-11-2021, 10:57
0
4 486