Лікарка-пульмонолог міської поліклініки №1 Чернівців Лілія Луник відповіла на найпоширеніші запитання щодо пневмонії та коронавірусу.
Про це йдеться у
Facebook-дописі на сторінці поліклініки, пише molbuk.ua
Чим відрізняються "звичайні" пневмонії від "ковідних"?Пневмонії бувають бактеріальними, вірусними та вірусно-бактріальними.
Бактеріальні пневмонії за перебігом найлегші, добре піддаються лікуванню, якщо не ускладнені внутрішньо-лікарняними інфекціями.
Вірусні пневмонії, до них належать і ковідні, піддаються лікуванню важко, бо від них ще не винайдено ефективних препаратів з доказовою клінічною базою, і лікування ми призначаємо симптоматичне. При COVID-19 більшість пацієнтів хворіє на пневмоніти – неспецифічне ураження легень, що важко піддається лікуванню.
Якими є симптоми пневмонітів?Пацієнт їх не може діагностувати у себе сам. Одним із симптомів є виникнення у легенях і в інших тканинах мікротромбозу, порушується транспорт кисню, посилюється запальний процес, людина відчуває кисневе голодування (задишку), падає сатурація.
Що таке сатурація?Сатурація – це рівень кисню в крові, міра того, скільки кисню переносять ваші еритроцити. Більшості дітей і дорослих не потрібно контролювати рівень кисню в крові. Фактично, багато лікарів не перевірятимуть сатурацію, якщо у вас немає ознак проблеми, таких як задишка або біль у грудях. Однак багатьом людям з хронічними захворюваннями або в умовах пандемії коронавірусу, необхідно стежити за рівнем кисню в крові.
Захворювання, при яких слід контролювати рівень сатурації, включають: астму, серцеві захворювання, хронічну обструктивну хворобу легенів (ХОЗЛ) і COVID-19.
Чи є добрі новини щодо боротьби з пневмоніями?У цій непростій ситуації добра звістка полягає хіба в тому, що не всі вірусні пневмонії мають важкий перебіг. Щоб не ширити паніку, треба сказати, що 80% пневмоній мають легкий перебіг. Однак, навіть при легких формах, ковід змінює легеневу тканину: для атипової пневмонії, а також нової коронавірусної інфекції (COVID-19) характерний фіброз легень. Це ускладнення, у якому легенева тканина замінюється сполучною, відбувається патологічне розростання сполучної тканини. Однак, її можна лікувати.
Симптоми, при яких варто одразу звертатись до лікаря, щоб не "прогледіти" пневмонію- Сильний кашель, що супроводжується утрудненим диханням;
- Висока температура – 39-40 градусів довше 5 днів;
- Тахікардія;
- Відсутність апетиту;
- Може відходити мокротиння;
- Людина почувається дуже слабкою, плутається свідомість.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-11-2021, 20:32
0
4 643