Густий туман накрив Чернівці: поради водіям, як не потрапити у ДТП – фото

Новини Чернівців / фоторепортаж / гаряча тема
2 819
0

Вранці 11 листопада Чернівці сховалися під покровом густого туману.

Як передає кореспондент molbuk.ua, місто опинилося у владі типового осіннього атмосферного явища.



У зв’язку з цим водії автомобілів рухаються вулицями міста повільно, адже видимість на дорожніх шляхах Чернівців обмежена.









Якою сьогодні буде погода на Буковині

Синоптики прогнозують ясну погоду та без опадів до кінця дня. Температура повітря упродовж доби коливатиметься від -4 градусів до шести градусів із позначкою "плюс".

Схожа погода очікується і завтра. Щоправда, за даними метеорологів, п’ятниця може бути теплішою – в обідню пору температура повітря сягатиме +10 градусів.

Чернівці накрив густий туман: поради водіям, як не потрапити у ДТП

Топ-5 порад для водіїв в умовах обмеженої видимості на дорогах



Орієнтація

І вночі, і вдень правильно розташовувати свій транспортний засіб на проїжджій частині під час руху в тумані допомагають дорожня розмітка, обмежувальні стовпчики на узбіччях і яскраво-червоні віхи, які іноді (шкода, що іноді) дорожники виставляють взимку уздовж трас.

Якщо дані елементи дорожньої інфраструктури відсутні (або приховані снігом), орієнтуватися доведеться за межею асфальту і узбіччя, сніжним бруствером, коліями та слідами інших транспортних засобів.

Уночі можуть допомогти світловідбиваючі дорожні знаки. Щоб краще бачити їх, можна короткочасно “присвітити собі дальнім світлом фар.

Потрібно пам’ятати, що на перехрестях осьова лінія може бути відсутньою, і в такий момент водієві легко втратити орієнтацію на дорозі. У даному випадку краще знизити швидкість і бути готовим до того, що осьова лінія з’явиться в стороні від капота автомобіля. Лінії розмітки і навігатор – хороші орієнтири в тумані.

Світло

Незалежно від часу доби, під час в’їзду в туман фари потрібно включити негайно, але тільки не на дальнє світло. Тому що спрямовані горизонтально вперед промені “дальнього” (особливо вночі) підсвітять зважені в повітрі краплі води і створять перед машиною непроникну молочно-білу стіну.

Краще пробиває туман ближнє світло, а ще ефективніше працюють “протитуманки” – звичайно, правильно налаштовані. Над самою дорогою зазвичай концентрація водяних крапель найменша, і ці фари, розташовані низько і паралельно землі, не підсвічуючи водяну суспензію, краще за інші висвітлюють поверхню попереду автомобіля.

Вночі дальності ближнього світла і “протитуманок” повинно вистачити для освітлення дороги спереду за умови вибраної безпечної швидкості.

Вдень світло фар потрібен в першу чергу, щоб зробити машину видимою для інших учасників руху. Протитуманні фари жовтого кольору, як і спеціальні “всепогодні” лампи в основних фарах, завдяки своєму спектру випромінювання покращують видимість за вікном.

Видимість

Туман – це також свого роду вид опадів, який може погіршити видимість через лобове скло, тож не варто забувати про склоочисники.

Під час тривалої їзди в дуже густому тумані може пітніти скло в салоні. Слід зазначити, що в машинах без салонних фільтрів це відбувається раніше, ніж у тих моделей, де є такий очисник.

Виключити дане явище допомагає перерозподіл повітряних потоків системи вентиляції салону (кліматичної установки) на скло, а якщо і це не допомагає – активація кондиціонера.

Щоб поліпшити видимість машини в густому тумані, можна використовувати мигання дальнім світлом фар або ж увімкнути аварійну сигналізацію. За необхідності зупинки у тумані намагайтеся не робити цього на узбіччі, знайдіть більш глибоку “кишеню” або з’їзд з дороги.

Швидкість

Як і під час їзди в звичайних умовах, в тумані потрібно тримати швидкість, достатню для зупинки машини у разі появи попереду будь-яких перешкод. При цьому слід враховувати, що на наших дорогах не рідкість старі машини з несправними габаритними вогнями, які помітні лише з мінімальної відстані.

Безпечною швидкістю в тумані є 30-50 км/год. Під час їзди в тумані заміськими трасами, особливо на велику відстань, може з’явитися помилкове відчуття упевненості в безпеці: дорога знайома, видно осьова лінія і узбіччя, машина їде з досить високою швидкістю і нічого нештатного не відбувається.

Але цих 40-50 метрів, на які видно вперед шосе в густому тумані, може не вистачити для зупинки у випадку появи на своїй смузі транспорту,що повільно рухається, чи стоїть, або іншої перешкоди. У таких поїздках потрібно постійно контролювати свою швидкість.

Маневри

Будь-які маневри, пов’язані з виїздом зі своєї смуги, в умовах туману особливо небезпечні. Найбільш небажаним за такої погоди є обгін, оскільки відстань, необхідна для його повного виконання (з поверненням на свою смугу) часто в кілька разів перевищує дистанцію видимості.

Тож за найменших сумнівів від обгону краще відмовитися, відклавши його до більш зручного місця – вільної від туману ділянки місцевості, відрізка дороги з кількома смугами руху в попутному напрямку або до населеного пункту, де автомобіль, що йде попереду, знизить швидкість.

Потрібно відзначити, що в тумані вдень обганяти небезпечніше, ніж вночі, оскільки світло фар зустрічного авто в темний час доби набагато помітніше, хоча оцінити відстань для нього все так само важко.

За необхідності звернути з основної траси потрібно переконатися, що ви повертаєте точно на відгалуження дороги, а не куди-небудь в кювет. Небезпека в тому, що другорядна дорога може не мати розмітки і обмежувальних стовпчиків на узбіччях, які могли б слугувати орієнтирами.

При цьому потрібно намагатися якомога швидше залишити смуги руху, якщо з якої-небудь причини довелося зупинитися або просто сповільнитися (поворот, втрата орієнтації, поломка). Перебування на дорозі у такому положенні підвищує ризик зіткнення – в першу з автомобілями, які їдуть позаду.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм