Сьогодні, 3 листопада, відзначають річницю Буковинського віче.
3 листопада 1918 року в м.Чернівці відбулося Крайове віче буковинських українців, що було організоване Українським крайовим комітетом - Омеляном Поповичем, Осипом Бурачинським та іншим.
Участь у ньому взяли більше десяти тисяч осіб, мешканців усіх повітів Буковини.
З огляду на значну кількість учасників, багатолюдні народні зібрання проходили на площах та в кількох публічних приміщеннях міста.
На віче було проголошено возз’єднання Північної Буковини - м.Чернівці та Кіцманський, Заставнівський, Вижницький, Вашковецький повіти, українська частина Чернівецького і Серетського повітів та переважно українські громади Сторожинецького, Радовецького та Кимполунзького повітів.
Створюють "окрему від румунської частини краю українську територіальну область" спільно із Західно-Українською Народною Республікою на подальшу злуку з "Великою Україною".
Віче також висловило протест проти намагань Румунської національної ради оголосити всю Буковину "румунською землею". Найвищою владою визначено Українську національну раду, утворену на Установчих зборах у Львові 19 жовтня 1918 року.
Та прагненням українського населення Північної Буковини не дано було здійснитися.
Вже 11 листопада Королівство Румунія захопило ці землі та на основі так званого Генерального Конгресу Буковини, у складі якої вона перебувала до 1940 року.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
3-11-2021, 09:29
0
2 059