RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Ми зустрілися у затишній залі йога-студії "Лотос". Пані Людмила проводила заняття з групою з восьми жінок. Струнка, підтягнута, вона легко демонструвала найскладніші асани (пози): стояла на голові, сідала у шпагат. Не вірилося, що їй уже за 70. Одна з учениць захоплено мовила:

"У вас надзвичайно гарно все виходить". "Так я вже 20 років цим займаюся", – зауважила тренерка. Дерев’яні брусочки у вигляді цеглин, тугі валики, крісла спеціальної конструкції, ремінці, килимки, ковдри, складені в декілька разів пледи – всі ці допоміжні засоби використовували під час занять.



"Я займаюся в цій студії вже вісім років. Після кожного заняття відчуваю таку легкість, таку гармонію, що хочеться літати. Змінилося не тільки моє тіло, а й внутрішній світ, думки – ніби зібрала себе воєдино", – зізналася пані Леся. "Йога повністю змінила моє життя, – запевнила Інна. – З’явилася впевненість у собі, почала позитивно сприймати навколишній світ та людей".

– Займатися йогою за методом Айенгара можуть люди різного віку та професій, – каже тренерка. – До нас приходять підприємці, перукарі, стоматологи, пенсіонерки… У декого проблеми зі здоров’ям, дехто перехворів на ковід. Ми розучуємо пози, вчимося контролювати тіло, дихання. Щоби досягти результату, треба практикуватися щонайменше три роки. Хоча є люди, які займаються по 8-10 років.

Навчалася в Індійському інституті йоги

Людмила Мартиненко відкрила для себе йогу в 50 років. Тоді вона працювала заступницею головного енергетика на об’єднані "Трембіта".

– Підросли діти, я почувалася самотньою. Перенесла декілька складних операцій, дуже боліли суглоби – не могла ходити. Раптом зрозуміла, що руйнуюся буквально на очах, перетворююся на стару бабусю. А я завжди була спортивною, жвавою. І виникла така злість на себе. Збагнула, що треба негайно щось змінювати. Так я зацікавилася йогою і почала практикувати як самоучка. Використовувала книжки, відеоролики, диски. У 52 роки вступила в Чернівецький університет на спеціальність "Медична психологія", який закінчила з червоним дипломом. Так поступово змінювалося моє життя. Я працювала, щоранку проводила виробничу гімнастику на "Трембіті", викладала йогу в дитсадку, ще й тричі на день вигулювала свого улюбленого добермана, – усміхається пані Людмила.



Щоби професійно займатися улюбленою справою, жінка пройшла п’ятирічний курс навчання у Санкт-Петербурзі та стала першою в Україні сертифікованою викладачкою йоги. "Мені пощастило, що я знайшла свого вчителя, який став моїм духовним наставником та опорою. Ми вивчали анатомію, психологію, філософію йоги, викладання за методом Айенгара. Я успішно склала іспити та отримала ось цей сертифікат,– показує пані Людмила. – Майже щороку їздила в Індію на семінари. Неодноразово по місяцю навчалася в Індійському інституті йоги. Я постійно вчуся та вдосконалююся".

"Стала основним змістом мого життя"

У 2009 році Людмила Мартиненко відкрила першу не лише Чернівцях, а й в Україні студію йоги, де почала викладати за методом Айенгара.

– Це зараз у місті є багато класів йоги, які ведуть мої колишні учні. А тоді не було жодного. Приходило дуже багато людей. Я почала займатися тим, що було призначено мені долею. І переконалася, що рано чи пізно життя ставить усе на свої місця. Мій життєвий досвід може стати прикладом для тих, хто з роками здався і не вірить у себе, – вважає жінка. – Люди хворіють, бо в їхньому житті немає гармонії. Хвороба змушує зупинитися, задуматися і щось змінити. Скажімо, ковід добре прочистив наш розум. Люди почали розуміти, що головне – це здоров’я. Не треба перепрацьовувати, а більше відпочивати, звернути увагу на харчування, частіше бувати на природі. Добре завести собаку, щоби гуляти з ним. Негативні емоції, злість, заздрість – усе це руйнує нас.



Про йогу викладачка може розповідати годинами. "Це ціла філософія, моральні принципи якої відповідають десятьом Божим заповідям.

А для мене йога стала основним змістом мого життя. Якось одна жінка запитала: "Коли ви останній раз відчули мить щастя?". Не думаючи довго, я відповіла: "Щоразу, коли мої учні йдуть після занять із очима, які сяють, я почуваюся щасливою. Одне заняття на день – одна мить щастя, два заняття – дві…". Коли ти займаєшся улюбленою справою, бачиш, що вона комусь потрібна, – це і є щастя, – вважає пані Людмила. – А ще я займаюся внучкою, допомагаю їй робити уроки. Коли вона отримує 12 балів, то каже: "Це завдяки тобі, бабусю". І це ще одна мить щастя…".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Надія Будна
1-11-2021, 11:48
Коментарів 0 Переглядів 5 269

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.