26. Вт. Мчч. Карпа і Папіли. Іверської Ік. Б.М.
Святі мученики Карп і ПапілаСвяті мученики Карп, єпископ Фіатирський, диякон Папіла, Агафодор і Агафоніка, сестра Папіли, постраждали в часи гоніння на християн імператора Декія в третьому столітті.
Правителю області, де жили святі, стало відомо, що Карп і Папіла не беруть участь у язичницьких святах. Він наказав привести порушників закону і спочатку спробував переконати їх в істинності римської релігії. Святі відповідали, що непристойно почитати богів помилкових. Тоді суддя наказав роздягнути мучеників і в залізних ланцюгах водити їх по місту, а потім прив'язати до коней і волочити з Фіатіри в сусіднє місто Барди.
За Карпом і Папілою добровільно пішли Агафодор і Агафоніка.
У Сардах Агафодора забили до смерті воловими жилами, а Карпу, Папілі і Агафоніці відрубали голови.
Святий Папіла за життя був відомий даром лікування хвороб; він і після своєї мученицької смерті подає зцілення всім, хто звертається до нього з вірою.
Іверська ікона Божої МатеріІверська ікона Божої Матері, яка знаходиться на Афоні, прославилася багатьма чудесами. Чутки про чудотворний образ через паломників поширилися по Росії.
Святіший Патріарх Никон, тоді ще Новоспаський архімандрит, звернувся до архімандрита Афонського Іверського монастиря з проханням надіслати список з чудотворної Іверської ікони Пресвятої Богородиці.
Афонський чернець Ямвлих написав копію з Іверського образу, і через рік ікона, у супроводі афонських ченців, прибула до Москви. 13 жовтня 1648 року вона була урочисто зустрінута мешканцями столиці.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-10-2021, 09:00
0
960