9. Сб. + Ап. Єв. Іоанна Богослова.
В Україні 9 жовтня святкують Іоанна Богослова – день, коли християни повинні були закінчити всі польові роботи. Іоанн Богослов – захисник усіх подорожніх і вважалося, що в цей день не можна залишати будинок після заходу сонця. В цей день працювати можна було тільки до обіду, а ось у другій половині дня слід було відпочивати. У давнину це свято також мало назву Івана-подорожнього або Шептуна покривного.
Історія свята Іоанна Богослова
За часів імператора Нерона (56-68 року) Іоанна засудили до смерті за сповідання християнської віри, але ні отрута, ні киплячий котел не заподіяли йому шкоди. Після цього Іоанна Богослова відправили на острів Патмос, де він написав “Апокаліпсис”.
За легендою, одного разу Іоанн Богослов дивом перетворив на вправного живописця простого пастуха гусей. Тому в народі цього святого почитали як покровителя художників і іконописців. Цього дня молилися своєму небесному захиснику і просили про допомогу в справах і про натхнення. Шанують Іоанна і мандрівники, а церква називає його Божим мандрівником. Йому прийнято молитися при далекій дорозі і не тільки. Якщо людину в дорозі застала ніч або місцевість безлюдна, йому слід попросити захисту у Богослова. Той вбереже від нечистої сили, що живе по узбіччях доріг і залякує людей на перехрестях.
Традиції та обряди на Іоанна Богослова
У народі Іоанна Богослова вважають покровителем митців та іконописців. Люди мистецтва в цей день підносять йому молитви з проханням не позбавляти їх натхнення.
Поважають Івана і мандрівники, а церква називає його Божим мандрівником. Йому заведено молитися при далекій дорозі та не тільки. Якщо людину в дорозі застала ніч або місцевість безлюдна, слід попросити захисту у Богослова. Той вбереже від нечистої сили, яка живе по узбіччях доріг і залякує на перехрестях.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-10-2021, 09:00
0
1 050