18. Ср. Мч. Євстигнія. Прав. Нонни.
Мученика ЄвстигніяМученик Євстигній народився в Антіохії в середині третього століття. Протягом шістдесяти років він служив у військах римських імператорів Діоклітіана, Максиміана Герукліта, Констанція Хлору, Костянтина Великого і його синів.
Святий Євстигній був співрозмовником святого Василіска і описав його мученицький подвиг († близько 308 року). На початку царювання святого Костянтина Великого він був свідком явища на небі зоряного Хреста, який передвіщав йому перемогу.
Старим Євстигній залишив військову службу і віддалився на свою батьківщину. Там він проводив час у молитвах, пості та відвідуванні храмів Божих. Так він дожив до царювання Юліана Відступника (361-363), який прагнув відновити язичництво.
За доносом одного з антіохійських громадян, святий Євстигній як християнин постав перед судом імператора Юліана в 362 г. Він безбоязно викрив імператора у відступі від Христа, поставив йому в приклад його родича святого Костянтина Великого і детально розповів, як він був очевидцем явища на небі знамення Хреста.
Юліан не помилував глибокої старості святого Євстигнія, якому було тоді 110 років, і наказав відсікти йому голову.
Свята НоннаСвята Нонна народилася наприкінці третього століття в християнській сім'ї. Вона вийшла заміж за Григорія, градоначальника і власника земель у Каппадокійській області Малої Азії.
Чоловік її спочатку був язичником і поклонявся вогню. У Нонни народилися дочка Горгонія і сини Григорій та Кесарій. Вона виховала їх у християнському дусі та гаряче молилася, щоб і чоловік звернувся до істини.
Господь почув її молитви: чоловік став вірити в Христа, хрестився і цілковито присвятив себе Церкві. Близько 325 року він став пресвітером, а потім єпископом міста Назіанза в Каппадокії. Тоді й праведна Нонна була висвячена в дияконіси, після чого вона старанно зайнялася благодійністю.
В 359 году син Нонни, Григорій, закінчивши своє навчання, повернувся на батьківщину і прийняв хрещення від свого батька. Через два роки батько висвятив молодого Григорія у священики.
А через кілька років Григорій став Константинопольським патріархом. Він був одним з найбільш проникливих і глибоких духовних письменників, за що отримав почесне ім'я Богослова. Під кінець свого життя свята Нонна багато потрудилася для Церкви. Її праведна кончина наступила в 374 році.
Про благочестя святої Нонни можна судити з того, що п'ять осіб з її родини, включаючи її, причислені Церквою до лику святих. Молитва до праведної Нонни допомагає жінкам побудувати сімейне щастя: вдало вийти заміж, народити, виростити хороших дітей.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-08-2021, 09:00
0
1 255