12. Чт. Ап. від 70-ти Сили, Силуана і ін. Мч. Іоана Воїна.Святий мученик Іоан ВоїнСвятий мученик Іоан Воїн служив в імператорському війську Юліана Відступника (361-363). Разом з іншими воїнами він був посланий переслідувати і вбивати християн. Залишаючись по зовнішньому виду ніби гонителем, святий Іоанн на ділі надавав гнаним християнам велику допомогу: тих, які були схоплені, - звільняв, інших попереджав про небезпеки, які загрожували їм сприяв їхній втечі. Святий Іоанн чинив милосердя не тільки для християн, але і всім хто бідує і потребує допомоги: відвідував хворих, утішав скорботних. Коли Юліан Відступник дізнався про дії святого, то вкинув його до в'язниці.
В 363 році гонитель був убитий на війні з персами. Святий Іоанн вийшов на свободу і присвятив своє життя служінню ближнім, жив у святості і чистоті. Помер він в глибокій старості.
Рік смерті його точно не відомий, місце поховання святого Іоанна Воїна поступово було забуто. Він з'явився одній благочестивій жінці і вказав місце свого упокоєння. Воно стало відомим в цьому окрузі. Знайдені його мощі були покладені в церкві апостола Іоанна Богослова в Константинополі. Господь дарував святим мощам Іоанна Воїна благодатну силу зцілення. За молитвами святого Іоанна отримують розраду скривджені і скорботні.
В Українській Церкві Іоанн Воїн свято шанується як великий помічник у скорботах і напастях ще з часів Древньої Русі
Апостоли від 70-ти Сили, Силуана і іншіАпостол від 70-ти святий Сила був у первісній Єрусалимській Церкви чоловіком поважним, "начальницьким між братами" (Діян. 15, 22).
Після Собору апостолів, котрий відбувся в Єрусалимі в 51 році, з питання про необхідність дотримання Мойсеєвого закону християнами з язичників, апостоли відправили послання Антіохійським християнам через апостолів Павла і Варнаву, в якому повідомляли, що рішенням Собору християни з язичників звільнялися від дотримання приписів Мойсеєвого закону. Було постановлено для них утримуватися від куштування жертов, від розпусти, від задушенини і крові і не робити іншим того, чого собі не бажають (Діян. 15, 20-29).
Разом з апостолами Павлом і Варнавою в Антіохію були послані Собором члени Єрусалимської Церкви святі Сила і Юда для роз'яснення послання словесно, що вони обидва і виконали за сприяння благодаті Святого Духа. Потім святий Юда був відпущений в Єрусалим, а святий Сила залишився в Антіохії і ревно допомагав Апостолу мов в його місіонерських подорожах з Євангельською проповіддю. Апостоли відвідали Сирію, Кілікію, Македонію.
У місті Филипах їх звинуватили в тому, що вони обурюють народ, за що святих апостолів схопили, били палицями, а потім кинули до в'язниці. Опівночі, коли святі апостоли Павло і Сила молилися, раптово стався сильний землетрус, кайдани спали з них і двері темниці розчинилися. А тюремний сторож, злякавшись, що в'язні повтікали, хотів накласти на себе руки, але був утриманий апостолом Павлом. Тоді, з трепетом припавши до ніг апостолів, він з вірою прийняв від них благовістя про Христа, вивів їх з в'язниці, привів у свій дім, омив їхні рани і охрестився з усіма своїми домашніми.
З Филип апостоли Павло і Сила пішли в міста Амфіполь, Аполлонію і Солунь, набуваючи в кожному місті нових учнів Христових і стверджуючи Церкви.
У Коринті святий апостол Сила був висвячений на єпископа, там він, зробивши багато знамень і чудес, скінчив своє життя.
Святий апостол Силуан проповідував Слово Боже разом з верховними апостолами Петром і Павлом. В 1-му Соборному посланні святий апостол Петро згадує про нього: "Я коротко написав я вам через Силуана, вірного, як думаю, вашого брата" (1 Петр. 5, 12). Святий Силуан був поставлений єпископом в місто Солунь і там мученицьки помер, зазнавши багато скорбот і напастей заради Господа.
Про святого апостола Крискента згадує святий апостол Павло у 2-му посланні до Тимофія (2 Тим. 4, 10), кажучи, що Крискент пішов з проповіддю до Галатії. Там він був поставлений єпископом, а потім проповідував Слово Боже в Галлії. У місті Вієнна апостол Крискент поставив єпископом свого учня Захарія. Повернувшись до Галатії, він мученицьки помер за царя Траяна (98-117).
Святий апостол Епенет був поставлений єпископом в місто Карфаген. У посланні до Римлян (Рим. 16, 5) святий апостол Павло пише: "Вітайте улюбленого мого Епенета, який є первісток Ахаї для Христа". У тому ж посланні апостол Павло згадує і апостола Андроника: "Вітайте Андроника й Юнія, родичів моїх і в'язнів зі мною, що прославилися між апостолами і перш мене увірували в Христа" (Рим. 16, 7). Святий апостол Андроник був єпископом в Панонії (пам'ять святих Андроника і Юніі 17 травня).
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-08-2021, 09:00
0
1 145