RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |



У ці вихідні на Буковині та найближчий тиждень очікується спека до 30-32 градусів. Тож багатьом буковинцям захочеться відпочити біля води.

Купатися безпечно можна на семи пляжах області, пише molbuk.ua.

На кожному пляжі обов’язково мають бути облаштовані туалети, роздягальні та душові кабінки. Як запевняють у Держпродспоживслужбі Чернівецької області, на кожному з офіційних пляжів ці норми дотримані.

Отож, якими є буковинські пляжі і що там є для відпочивальників:



Чернівецькій міській пляж на березі річки Прут.
Знаходиться на вулиці Донбасівській. Тут немає значної глибини, але рятувальники завжди чергують з 9 ранку до 9 вечора. Ще перед відкриттям рятувальники обстежили дно річки Прут у місці відпочинку. Також працює медпункт, де можуть надати допомогу.
На березі для відпочивальників є альтанки. Встановлені дві душові кабінки, дві роздягальні, у туалеті поставили рукомийники, виставили сміттєві баки. На щиті повідомляють про температуру повітря та води.
Також є на пляжі дитячі пісочниці та грибочки. На спеціально облаштованих майданчиках можна пограти у волейбол.



Пляж на "Аква – плюс", що у селі Кам’яна, – одне із найпопулярніших місць відпочинку, яке знаходиться за 12 кілометрів від Чернівців.
Тут облаштоване місце для різного виду відпочинку. Можна смажити шашлики, купатися у басейні. Все це – платні послуги.
На березі озера облаштований пляж на галявині. Шезлонгів та лежаків немає, тож для відпочинку необхідно взяти килимок. Купатися тут можна безкоштовно. Заплатити доведеться, якщо заїжджатимете машиною. Це буде коштувати 30 гривень. Серед пляжних розваг: катання на катамаранах, яке коштує 120 гривень на годину.



Пляж у відпочинковому комплексі "Хвиля" (10 км від Чернівців, у селі Магала). Він безкоштовний. Одразу на галявині є столики, де можна перекусити. Для дітей на березі озера встановили гірку та пісочниці. Окрема частина комплексу відведена під альтанки. На озері чергують рятувальники, щойно хтось запливає за буйки, його просять повернутися.



На іншому боці цього ж озера знаходиться пляж "Сонячний берег" (10 км від Чернівців, у Магалі). Тут є пляж, дно озера засипане гравієм. Нещодавно тут облаштувати відпочинковий комплекс із п’ятьма басейнами. Найбільший басейн - розміром 25 метрів.
Серед розваг у комплексі: катання на водних лижах, спуск з надувної гірки, велосипедні доріжки, риболовля.
Відпочивальникам планують продавати абонемент на відпочинок впродовж цілого дня. Орієнтовно це буде коштувати 400 гривень. Відвідувачі зможуть купатися і в басейнах, і в озері.



Пляж у "Сонячній долині" (12 км від Чернівців, у селі Бояни) знаходиться біля підніжжя лижного комплексу.
Тут облаштований невеликий пляж. На газоні є лежаки. Озеро було сплановане для пляжного відпочинку, і тут гравійно-піщане дно. Є роздягальні та туалет. Також можна скористатися мангалами.
Вхід на пляж — 50 гривень.
В озері самого комплексу "Сонячна долина" купатися не можна.



На озері у туристичному комплексі "Берег любові" (село Бобівці, за 30 кілометрів від Чернівців) теж відвели місце під безкоштовний пляж. Озеро досить глибоке – до шести метрів, тому купатися дозволено не всюди. Також тут є альтанки та будиночки для відпочинку.



Пляж у відпочинковому комплексі "Рутка" (12 км від Чернівців, у селі Великий Кучурів) теж чекає на відпочивальників. На пляжі облаштували спеціальні навісні місця, щоби сховатися у тіні. Є туалети та роздягальні.
З іншого боку озера є альтанки. Там в озері купатися заборонено.
Вхід на пляж платний – 40 гривень, у вихідні – 60 гривень, діти до семи років – безкоштовно.

Довідка

Окрім пляжів, визначили 15 рекреаційних зон. Це неофіційні місця відпочинку буковинців. Такими є місця на річці Дністер в місті Новодністровськ та в селі Репужинці.
Купаються також на ставках у селах Маршинці, Котелеве, Рингач, Динівці, Малинівка, Бояни, Довжок, Форосна Новоселицького району та ставах Луковиці, Маморниця-Вами Герцаївського району. Та фахівці радять все ж відпочивати на офіційних пляжах.

"У нас було розпорядження перевірити воду в неофіційних місцях відпочинку, де купаються люди. Ми це зробили місяць тому. На той момент жодних забруднень не було. Та все ж я би не радив там купатися, – каже в.о. завідувача Новоселицького відділення Центру контролю та профілактики хвороб Вадим Хмель. – На офіційних пляжах є рятувальники, там час від часу обстежують дно. Крім того, його засипають піском або галькою. А ось у більшості ставків на дні – мул, тобто болото, тому не завжди приємно заходити в таке озеро.
Крім того, у таких місцях відпочинку немає ні туалетів, ні роздягалень. На офіційних пляжах мають бути облаштовані туалети, роздягальні, душ, питні фонтанчики. Двічі та тиждень на пляжах перевіряють воду та грунт. У неофіційних місцях відпочинку це зробили лише один раз, тому купання там може бути небезпечним для здоров’я".
9-07-2021, 18:11
Коментарів 0 Переглядів 4 849


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.