RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

27. Нд. 1-а. Всіх святих. Проп. Єлисея. Св. Мефодія Конст. Гл. 8.

Святий пророк Єлисей




Святий пророк Єлисей був сином Сафата, заможного орача.

За призовом Іллі-пророка він став спочатку його помічником, а потім після чудесного вознесіння свого вчителя живим на небо - самостійним пророком.

Ставши ревним послідовником свого вчителя, пророка Іллі, Єлисей пророкував понад 65 років, при шести царях ізраїльських, і безстрашно говорив їм правду, викриваючи їхню злочестивість і схильність до ідолопоклонства.

Святий пророк Єлисей помер у глибокій старості, у віці близько 100 років.



З ім'ям цього святого пов'язується безліч чудес - від чудесного переходу через Йордан до зцілення хворих та воскресіння сина гостинної жінки-сонамітянки.

До відомих його чудес також відносяться: примноження єлею на прохання бідної вдови, примноження хлібних початків, зцілення сирійського полководця Наамана.

У всіх розповідях про пророка Єлисея він зображений як людина глибоко прозорлива, сильна духом і вірою.

Святий пророк був єдиним очевидцем вознесіння Іллі на небо і в спадщину від нього отримав мантію, як видимий знак спадкоємства пророчого духу.

Святитель Мефодій, патріарх Константинопольський


Святитель Мефодій, Патріарх Константинопольський, народився в Сицилії, у заможній родині. За покликанням Божим, ще в молодості, пішов у монастир на острові Хіос і оновив його на свої кошти. У царювання іконоборця Лева Вірменина (813 - 820) святий Мефодій обіймав високу посаду апокрисіарія при святішому Патріарсі Никифорі (пам'ять 2 червня). Був посланий патріархом в Рим з дорученням до папи і затримався там. У цей час Лев Вірменин усунув святителя Никифора з престолу і звів на нього іконоборця Феодота Меліссинского, на прізвище Касситер (815 - 822).

Після смерті Лева Вірменина святий Мефодій повернувся і в сані пресвітера невтомно боровся проти іконоборчої єресі. Імператор Михаїл Косноязичний (820 - 829) спочатку показував себе милостивим і звільнив багатьох в'язнів його попередника за шанування ікон, але згодом сам відновив гоніння на Православ'я. Святий Мефодій був кинутий до темниці в Акриті. Після смерті Михаїла Недорікуватого зацарював його син Феофіл (829 - 842), також іконоборець. Більш освічений, аніж його батько, він звільнив святого Мефодія, як людину вчену, чудово обізнану в справах не тільки церковних, а й цивільних. Отримавши свободу, святий Мефодій відновив боротьбу з єретиками; імператор деякий час терпів.

Після поразки у війні проти арабів Феофіл вилив весь свій гнів на святого Мефодія, дорікаючи, що Бог покарав його за те, що він наблизив до себе "ідолопоклонника" (так називали іконоборці шанувальників святих ікон). Святий Мефодій заперечив, що Господь розгнівався на нього за наругу над Своєю святою іконою. Святого віддали на катування, йому завдали безліч ударів по щоках, від чого щелепа його була роздроблена. На його обличчі залишився потворний шрам. Святий Мефодій був засланий на острів Антигон і разом з двома розбійниками заточений у глибокій печері. У похмурій темниці, куди не проникало сонячне світло, святий Мефодій поневірявся 7 років до смерті імператора Феофіла.

У той час, вигнані в ув'язнення святі ченці-сповідники Феодор і Феофан Начертані (пам'ять 27 грудня) послали святому Мефодію привітання у віршах, в'язень теж відповів віршованим вітанням.

Після смерті Феофіла зацарював його син Михаїл III (842 - 867), але зважаючи на його малоліття Візантійською імперією правила його мати, блаженна цариця Феодора, шанувальниця ікон.

Імператриця намагалася знищити іконоборчу єресь, повеліла звільнити ув'язнених за шанування ікон сповідників. Єретик Анній, що обіймав патріарший престол, був вигнаний, патріархом було обрано святого Мефодія. У Константинополі був скликаний Помісний Собор під головуванням святого Мефодія (842). Собор відновив вшанування ікон і постановив щорічно святкувати перемогу Торжества Православ'я. Складений святим Мефодієм "Чин православ'я" звершується в першу неділю Великого посту.
Прагнучи підірвати авторитет святого Мефодія, любов і повагу до нього пастви, єретики обмовили його в порушенні цнотливості. Наклеп було викрито, і вороги святителя осоромлені. Останні роки життя святителя пройшли мирно, він багато працював, мудро керував Церквою і своєю паствою, відновлював зруйновані єретиками храми, збирав мощі святих, знищені іконоборцями, переніс мощі патріарха Никифора з місця його ув'язнення в Константинополь. Помер святитель Мефодій у 846 році. Святий Мефодій був духовно близький з преподобним Іоаникієм (пам'ять 17 листопада), який передбачив йому патріаршество і час смерті. Окрім "Чину православ'я", Святитель склав також правила для тих навертаються до віри, три чини шлюбів, кілька пастирських повчань і церковних співів.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-06-2021, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 122


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.


Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!