RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

25. Пт. + Прпп. Онуфрія Вел., Петра Афон. Манявської ік. Б.М.

Преподобний Онуфрій Великий




Преподобний Онуфрій жив у повній самоті в дикій пустелі протягом шістдесяти років.

У молодості юнак виховувався у Фиваїдському монастирі Эріті. Дізнавшись від старців про тяжкість і духовну висоту життя пустинників, преподобний Онуфрій захотів їм наслідувати. Вночі він таємно вийшов з обителі і побачив перед собою світлий промінь.

Святий Онуфрій злякався і вирішив повернутися, але голос ангола-охоронця переконав його продовжити розпочатий шлях. У глибині пустелі преподобний Онуфрій знайшов пустельника і залишився навчатися в нього пустельного життя і боротьбі зі спокусами.

Коли старець переконався, що святий зміцнився в духовній боротьбі, він залишив його одного. Щорічно старець приходив до нього і через кілька років, прийшовши до преподобного Онуфрія, помер. Незабаром, поблизу печери, де жив святий Онуфрій, зросла фінікова пальма і відкрилося джерело чистої води.



Дванадцять гілок пальми по черзі приносили плоди, і преподобний не терпів голоду і спраги. Тінь пальми рятувала його від денної спеки.

Янгол приносив святому хліб і кожну суботу та неділю причащав його Святих Тайн, як і інших пустельників. Перед своєю смертю, преподобний Онуфрій зустрівся зі святим Пафнутієм, який поховав святого, а згодом написав його житіє.

Коли святий відійшов до Господа, преподобний Пафнутій з плачем відірвав від свого одягу підкладку і загорнув у неї тіло великого пустельника, яке поклав у заглиблення у великому камені, на зразок гробу, і засипав безліччю дрібних каменів.

Преподобному Онуфрію моляться у всіх потребах, особливо ж про придбання духовних чеснот, а також про збереження від раптової смерті.

Преподобний Петро Афонський

Преподобний Петро Афонський, грек за походженням, служив воєводою в імператорських військах і жив у Константинополі. У 667 році під час війни з сирійцями святий Петро був узятий в полон і ув'язнений у фортеці міста Самари на річці Єфраті.

Довгий час він томився в темниці і розмірковував про те, за які гріхи покараний Богом. Святий Петро згадав, що одного разу мав намір залишити світ і піти в монастир, але так і не виконав його. Він став дотримуватися у в'язниці строгого посту, старанно молитися і просив у святителя Миколая Чудотворця заступництва перед Богом. Святитель Миколай з'явився святому Петру уві сні і дав пораду закликати на допомогу святого Симеона Богоприїмця. Зміцнюючи в'язня в терпінні й надії, святитель ще раз явився йому уві сні. У третій раз він з'явився разом зі святим Симеоном Богоприїмцем наяву. Святий Симеон торкнувся жезлом ланцюгів святого Петра, і залізо при цьому розтануло, немов віск. Двері темниці розкрилися, і святий Петро вийшов на свободу. Святий Симеон Богоприїмець став невидимим, а святитель Миколай провів святого Петра до кордону грецької землі. Нагадавши про обітницю, святитель Миколай також став невидимим. Для прийняття чернечого образу при гробниці апостола Петра святий Петро пішов до Риму. Святитель Миколай не залишив його без своєї допомоги: він явився уві сні

Наступного дня, при багатолюдному скупченні народу під час Богослужіння, Папа голосно сказав: "Петре, який прийшов з грецької землі, якого святитель Миколай звільнив в Самарі з в'язниці, прийди до мене". Святий Петро постав перед Папою, який постриг його в чернецтво при гробниці апостола Петра. Папа вчив святого Петра правилами чернечого життя і тримав інока при собі. Потім він з благословенням відпустив святого Петра туди, куди Бог зволить його направити.

Святий Петро сів на корабель, що плив на схід. Мореплавці, під час зупинки сходивши на берег, просили святого Петра прийти помолитися в один будинок, де господар і всі домашні лежали хворі. Святий Петро зцілив їх своєю молитвою.
Уві сні святому Петру з'явилася Пресвята Богородиця і вказала місце, де він повинен був жити до кінця своїх днів - Святу Гору Афон. Коли корабель пропливав повз Афон, то зупинився сам по собі. Святий Петро зрозумів, що в цьому місці йому належить зійти, і зійшов на берег. Це було в 681 році. Преподобний Петро провів у безлюдних місцях Святої Гори, не бачачи нікого з людей, 53 роки. Одяг його зотлів, а волосся і борода відросли і покрили тіло замість одягу.

У перший час преподобний Петро багаторазово піддавався нападам бісівським. Намагаючись примусити святого покинути печеру, біси брали вигляд то озброєних вояків, то лютих звірів і гадів, готових роздерти відлюдника. Але гарячою молитвою до Бога і Матері Божої преподобний Петро перемагав бісівські напади. Тоді ворог почав діяти хитрістю. З'явившись під виглядом юнака, посланого до нього з рідного дому, він зі сльозами благав преподобного залишити пустелю і повернутися у свій будинок. Преподобний просльозився, але без коливань відповів: "Сюди мене привів Господь і Пресвята Богородиця, без Її дозволу, я звідси не піду". Почувши ім'я Матері Божої, біс зник.

Через сім років біс постав перед преподобним у вигляді світлого Ангела і сказав, що Бог повеліває йому йти у світ з питань просвіти та спасіння потребуваючих його керівництва людей. Досвідчений подвижник знову відповів, що без наказу Божої Матері не покине пустелі. Біс зник і більше не наважувався приступати до преподобного. Матір Божа з'явилася преподобному Петру уві сні разом зі святителем Миколаєм та сказала мужньому відлюдникові, що кожні 40 днів Ангел буде приносити йому Небесну манну. З того часу преподобний Петро 40 днів постив, а на сороковий день підкріплювався Небесною манною, отримуючи наснагу на подальше сорокаденне утримання.

Одного разу мисливець, що гнався за оленем, побачив нагого чоловіка, котрий обріс волоссям і підперезаний на стегнах листям. Він злякався і кинувся тікати. Преподобний Петро зупинив його і розповів про своє життя. Мисливець просив дозволу залишитися з ним, але святий відіслав його додому. Преподобний Петро дав мисливцеві рік для самовипробовування і заборонив розповідати про зустріч з ним.

Через рік мисливець повернувся з братом, одержимим бісом, і іншими супутниками. Коли вони ввійшли до печери преподобного Петра, то побачили, що він вже відійшов до Бога. Мисливець з гірким плачем розповів своїм супутникам про життя преподобного Петра, а його брат, як тільки доторкнувся до тіла святого, отримав зцілення. Преподобний Петро помер у 734 році. Його святі мощі перебували на Афоні в обителі святого Климента. Під час іконоборства вони були заховані, а в 969 році перенесені до Фракійського селища Фотоками. З ім'ям преподобного Петра Афонського пов'язаний священний заповіт Матері Божої про своє земний наділ - Святу Гору Афон, який і понині залишається в силі: "На Афонській Горі буде спокій його, бо це є жереб Мій від Сина Мого і Бога, даний Мені, щоб той хто ухиляється від людських обмов і духовні подвиги за силою своєю приймає, з вірою і любов'ю з глибини душі закликає ім'я Моє, там тимчасове своє життя проведе без печалі, і заради богоугодних справ своїх життя вічне отримає: бо дуже люблю це місце і бажаю тут примножити чин чернечий, і милість Мого Сина і Бога до всіх тамтешніх ченців не спустошиться на віки, якщо і вони дотримаються спасительних заповідей, поширю їх на Горі на південь і північ, і заволодіють нею від світу до світу, й імена їхні по всій землі під сонцем славнозвісними вчиню і захищу тих, хто там з терпеливістю в пості подвигом добрим трудитися буде".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-06-2021, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 098

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.