Група депутатів Чернівецької міської ради повторно зареєструвала проект рішення про перейменування вулиці Оршівської на вулицю загиблого лейтенанта Віктора Редькіна. Днями суд визнав попереднє рішення міськради про таке перейменування в Чернівцях незаконним.
Про це у своєму відеозверненні повідомив депутат міськради від фракції "Європейська солідарність" Василь Максимюк, пише molbuk.ua
"У попередньому скликанні ми приймали рішення про цілий ряд перейменувань вулиць у Чернівцях. Ми перейменували Червоноармійську на вулицю Героїв Майдану, ми перейменували вулицю Стасюка на вулицю Небесної сотні. Ми перейменували вулицю Аксенина, Щербанюка. Але по жодній з цих вулиць не виникало жодних запитань. Але чомусь у когось виникли запитання тільки по вулиці Оршівській", – повідомив Максимюк.
Депутат додав, що рішення суду щодо визнання незаконним перейменування вулиці Оршівської на вулицю Редькіна "виглядає як реванш проросійських сил".
"Ми з ним (Віктором Редькіним, - авт.) бачилися буквально за декілька хвилин до того зловіщого обстрілу, під яким він загинув, а я отримав бойову травму. Ми фактично одночасно повернулися в Чернівці. Тільки я в госпіталь на операцію, а він – на превеликий жаль, у домовині на кладовище", – розповів В. Максимюк.
Депутат запевнив, що вулиця Оршівська буде перейменована на честь Віктора Редькіна.
"І скільки буде потрібно разів, стільки будемо вносити це питання на розгляд сесії Чернівецької міськради. Я впевнений, що воно буде підтримано моїми колегами із сьогоднішнього скликання", – додав Максимюк.
Проект рішення про перейменування вулиці Оршівської на честь вулиці Редькіна оприлюднили сьогодні на сайті міськради. Згідно із вказаною інформацією, авторами проекту рішення є депутати "ЄС" Василь Максимюк та Сергій Бостан.
Як відомо, 15 червня Чернівецький окружний адміністративний суд скасував рішення Чернівецької міськради про перейменування вулиці Оршівської на честь загиблого учасника АТО Віктора Редькіна.
Згідно з даними з онлайн-сервісу "Судова влада України", позивачем у вказаній судовій справі є Гринчак Людмила Василівна, а третіми особами позивача є Марчук Олена Миколаївна, Раулюк Віоліна Георгіївна, Понюк Валерія Валентинівна, Мороз Ганна Дмитрівна та Воротняк Домніка Тодорівна.
Дружина загиблого учасника антитерористичної операції Віктора Редькіна, депутатка Чернівецької міськради Оксана Зубжицька назвала цей судовий позов "проявом угруповання людей з антиукраїнською позицією".
Довідка
Віктор Редькін — військовослужбовець із Чернівців, який загинув 1 листопада 2014 року під час обстрілу ГРАДами зі сторони терористів в селі Кримське Новоайдарського району.
Рятуючи побратимів, Віктор відчинив вікно і таки почав стріляти, після чого припинився наступ і розпочалися перемовини. Знавіснілі сепаратисти вимагали, щоб наші хлопці склали зброю. Командир вимагав: або вони виходять зі зброєю, або відстрілюються до останнього патрона. Завдяки власній рішучості та професійним навичкам Віктор тоді врятував від загибелі понад сотню бійців. Призваний у вересні 2014-го, командир роти 50-го полку, Західне ОТО. Під час проведення Антитерористичної операції стояв на захисті міст Луганська, Слов’янська, Лисичанська та Сіверська.
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (26.02.2015, посмертно).у листопаді 2015-го в Івано-Франківській в/ч НГУ відкрито пам’ятну дошку командиру 1-ї патрульної роти лейтенанту Віктору Редькину.
У Чернівцях на фасаді будинку № 12 у провулку Ентузіастів, де він проживав, на його честь відкрили меморіальну дошку. Нагороджений медаллю "На славу Чернівців" (посмертно). У Чернівцях залишилася дружина Оксана Зубжицька-Редькина та донька. Похований на Алеї Слави на кладовищі на вулиці Героїв Майдану, 159А у Чернівцях.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.