RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Нас публічно зробили злодіями»: екс-керівник «ЧернівціміськШЕПу» заперечує результати аудиту


Попередній керівник "МіськШЕПу" Едуард Дущак не погоджується з результатами аудиту на підприємстві, про які нещодавно публічно розповіли у міськраді.

Про це він сказав у коментарі molbuk.ua



За словами Едуарда Дущака, все не так, як розповіли, а заяви про нестачі, безпідставні розтрати тощо кидають тінь на простих працівників. Тож вони захищатимуть свою честь у суді.

"Перевіряльники стверджують, що ми вкрали практично все. Але не згадують, що вперше з 1968 року підприємство заробило мільйон гривень на себе. Крім того, ми не отримуємо гроші з бюджету. Ми – підрядна фірма, яка заробляє сама на себе. Як вони можуть так говорити, що ми вкрали бюджетні кошти?! Це, знаєте, як у тому анекдоті, коли батькові кажуть, мовляв, ваша донька така-сяка. Він відповідає, що у нього лише сини, на що йому заявляють: "А ви доведіть, що у вас сини!" Так і тут", – каже екскерівник.

Едуард Дущак запевняє, що більшість звинувачень безпідставні, і він усе може пояснити.

"От, до прикладу, перевірка засвідчила, що ми начебто закуповували річковий пісок за завищеними цінами. Але ж "МіськШЕП" не може прийти до магазину і купити цей пісок! Потрібно провести тендер через систему Prozorro. Дві фірми виявили бажання взяти участь в аукціоні. Із них одна не має всіх відповідних документів на пісок, опустила ціну на 50 гривень і виграла. Але через те, що немає всіх документів, ми відхиляємо цього учасника і закуповуємо пісок у того, в якого вся документація в порядку. То в чому ми тут винні?" - коментує Е. Дущак.

Щодо того, що кільком фірмам за заниженими цінами переробляли асфальтно-бетонну суміш, то іншого виходу не було:

"Нас звинуватили, що фірма "Будторгінвест" за низькими цінами замовляла у нас переробку асфальту. Що таке переробка асфальту? Вони нам надавали відповідні матеріали – щебінь, бітум, і переробляли собі асфальт за розцінками 500 гривень за тонну. Я тоді сказав керівнику "Будторгінвесту", що хочу підвищити вартість, на що отримав відповідь: "Якщо ти мені підвищуєш ціну, я йду до іншого". Але це наш хороший заробіток, тому я не хотів втрачати клієнта і погодився на таку ціну. То де це я вкрав гроші у бюджеті?" – запевняє.

Також екскерівник стверджує, що за їхніми даними, жодної нестачі матеріалів немає: "Виконробів звинуватили, що вони на 2,5 мільйона гривень вкрали піску, солі, щебеню, гравію. Взагалі, якщо проводити заміри, то мали би зібрати комісію, викликати відповідального виконроба і тоді вже йти перевіряти. А вони самі перевіряли і потім звинуватили, що ми все вкрали. А ми заміряли – у нас усе є. І ці бідолашні робітники зараз мають якось доводити, що вони нічого не крали.

А знаєте, як вони вирахували, що неправильно списувалося пальне? У нас на машинах не працювали спідометри. Ці прилади, по-перше, дуже дорогі, по-друге, у нас їх не ремонтують. То перевіряльники підсумували пальне за ті роки, протягом яких спідометри не працювали, і написали, що ми це пальне вкрали. Люди добрі, та ж перш ніж списати ту солярку, мені потрібно спочатку зробити роботу. Є акти виконаних робіт на ту машину, що вона з пункту А відвезла матеріали в пункт Б. Не може ж асфальт приїхати з асфальтного заводу до ямки сам, сам лягти на лопату і впасти в ямку. Його ж треба перевезти і покласти на потрібне місце", – додає Едуард Дущак.

Він додає, що разом із працівниками "МіськШЕПу" буде відстоювати свою правоту.

"Я би хотів віч-на-віч зустрітися з мером і подивитися йому в очі. Звичайно, відстоюватиму свою правоту, але не буду по телевізору виступати, мені це не потрібно. На це є кваліфіковані люди, які будуть перевіряти справедливо. І, думаю, вони виведуть цифру, яка відповідає дійсності. От тоді я запитаю нову владу, навіщо перед усім містом мене зробили марнотратником, а простих робітників підприємства – злодіями? Перш ніж кидати такі гучні заяви, треба мати вагомі докази. Напевне, це просто "політика". Як я, так і працівники підприємства, нічого не боїмося, не приховуємо. Є докази – будемо відповідати. Немає доказів – вибачте, але тоді відповідайте ви за свої слова".

Нагадаємо, у міськраді розповіли про результати аудиту на МКП "МіськШЕП" за 2020-ий і частину 2021-го років, які засвідчили збитків на 8,5 мільйонів. Міський голова Роман Клічук повідомив, що всі матеріали перевірки передадуть до правоохоронних органів.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
16-06-2021, 08:40
Коментарів 0 Переглядів 3 592

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.