RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

29. Чт. Великий четвер. Мцц. Ірини та Галини. Страсті.

Спомин про Тайну Вечерю.

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Серед днів Страсної седмиці Великий четвер займає особливе місце. У цей день Церква згадує Тайну вечерю Господа Ісуса Христа з Його учнями - апостолами. На Тайній Вечері Спасителя було встановлено головне Таїнство нашої віри - Таїнство Євхаристії або Причащання, під час якого віруючі під виглядом хліба і вина, куштують істинні Тіло і Кров Христові.

Без причастя, вчить Свята Церква, немає істинного християнського життя, так як у цьому Таїнстві відбувається найбільш повне, масксимально можливе на землі благодатне з'єднання людини з Богом. Таємна вечеря була звершена Христом за день до святкування старозавітної Пасхи. Євреї робили це свято в пам'ять про чудовий вихід з Єгипту, де вони перебували в рабстві протягом чотирьохсот років. Таємна вечеря почалася з обмивання. Син Божий, Творець світу здійснює обряд, котрий традиційно робили раби: він омиває апостолам ноги.



Учні були вражені діями їх Божественного Вчителя. Вони мовчки приймали обмивання. Тільки апостол Петро, людина гаряча, не міг стримати почуттів, які опанували ним. "Ти, Господи, митимеш ноги мені?" – вигукнув апостол Петро. На це Христос відповів: "що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш... Коли Я не вмию тебе, ти не матимеш частки зо Мною". Своїм прикладом Господь засвідчив не лише свою любов до учеників своїх, але й навчив їхньому смиренню, щоб вони не вважали за приниження для себе служити ближньому.

Після обмивання і прощальної бесіди з учнями Христос переломив хліб і, благословивши його, подав апостолам зі словами: "Це тіло Моє, що за вас віддається. Це чиніть на спомин про Мене!". Взявши чашу і благословивши її, сказав: "Пийте з неї всі, бо це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів!".

У скромній Сіонській світлиці відбувається велике чудо: людина, колись відкинувши Бога, знову долучається до Бога - Джерела Вічного Життя. У четвер Страсного тижня в храмах звершується Божественна літургія. У цей день кожен віруючий, за прикладом апостолів, прагне з'єднатися з Христом у Таїнстві Причащання.

Святі мучениці Агапія, Ірина і Хіонія


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святі мучениці Агапія, Ірина і Хіонія були рідними сестрами і жили на рубежі III і IV століть поблизу італійського міста Аквілєї. Вони залишилися сиротами в юному віці. Дівчата вели благочестиве християнське життя і відхиляли залицяння численних женихів. Їхнім духовним керівником був священик Зінон. Йому було відкрито в сонному видінні, що найближчим часом він помре, а святих дів заберуть на муку. Таке саме одкровення було великомучениці Анастасії, яка також перебувала в Аквілеї. Великомучениця Анастасія поспішила до сестер і переконувала їх мужньо постояти за Христа. Незабаром священик Зінон помер, а дівчата були схоплені і відправлені на суд до імператора Діоклетіана. Побачивши юних прекрасних сестер, імператор запропонував їм відректися від Христа і обіцяв знайти знатних женихів зі своєї свити. Але святі сестри відповідали, що мають одного Небесного Нареченого - Христа, за віру в Якого готові постраждати. За наказом Діоклетіана, який вирушив у Македонію, туди були відвезені і святі сестри, де їх віддали на суд місцевому правителю.

Дукліцій, так звали правителя, нічого не зміг добитися і тому дівчат передали судді Сисинію.

Він наказав спалити святих Агапію і Хіонію. Після того, як вогонь ущух, виявилося, що їх тіла і одяг не були знищені полум'ям, а обличчя були прекрасні і спокійні. Молодшу сестру Ірину почали лякати тим, що віддадуть у публічний будинок. Сисиній віддав наказ солдатам відвести дівчину в зазначене місце.
По дорозі конвоїрам з'явилися два ангели у вигляді світлих воїнів, які передали їм новий наказ: відвести Ірину на високу гору і залишити там. Виконавши доручення, вони доповіли про це правителю - Сисиній лютував.
Прийшовши до гори із загоном солдатів, він побачив Ірину на неприступній вершині.

Тоді один з його воїнів поранив святу стрілою.
Помолившись, мучениця Ірина лягла на землю та померла за день до Великодня 304 року.

Пізніше свята великомучениця Анастасія дізналася про смерть святих сестер і з честю поховала їх тіла.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-04-2021, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 191

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.