RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

17. Сб. Прп. Йосифа Піснепівця. Акафістова.

Преподобний Йосиф Піснеписець

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Йосиф Піснеписець народився в Сицилії в благочестивій християнській сім'ї. Батьки його, Дамб і Агафія, рятуючись від варварського нашестя, переселилися до Пелопонесу. У віці 15 років святий Йосиф пішов у Фессалоніки в монастир. Згодом преподобний був рукоположений в сан пресвітера.
Преподобний Григорій Декаполіт (пам'ять 20 листопада) відвідав монастир і помітив молодого ченця. Він узяв його з собою до Константинополя і поселився з ним разом при церкві святих мучеників Сергія і Вакха. Це було в царювання імператора Льва Вірменина (813 - 820) - час жорстоких іконоборчих гонінь. Преподобний Григорій і Йосиф безстрашно відстоювали шанування святих ікон. Вони проповідували на площах міста, відвідували православних, утверджуючи їх проти єретиків. Положення Константинопольської Церкви було вкрай важке: не тільки імператор, але і Патріарх були іконоборцями.
В той час римські єпископи були в єдності з Вселенською Церквою, і Папа Лев III, непідвладний візантійському імператорові, міг би надати велику допомогу православним. Православні ченці вибрали посланцем до Папи преподобного Йосифа як найбільш стійкого і красномовного. Преподобний Григорій благословив його їхати до Риму і сповістити про положення Константинопольської Церкви і про небезпеку, що загрожує Православ'ю.



Під час подорожі преподобний Йосиф був схоплений розбійниками-арабами, іконоборцями, і був відправлений на острів Крит. Там вони передали його іконоборцям. Преподобний Йосиф був поміщений в темницю. Мужньо переносячи всі позбавлення, він підтримував і інших в'язнів. За молитвами преподобного один православний єпископ, який почав було сумніватися, настільки зміцнився духом, що мужньо прийняв мученицьку смерть.
Шість років провів преподобний Йосиф у темниці. У Різдвяну ніч 820 року він у видінні побачив святителя Миколая Мирлікійського, який сповістив йому про смерть гонителя-іконоборця Льва Вірменина і про припинення гонінь на святі ікони. Святитель дав преподобному сувій і сказав: "Прийми цей сувій і з'їж його". Преподобний прочитав сувій і з'їв його. Святитель Миколай повелів йому проспівати ці слова. Після цього окови самі спали з преподобного, двері темниці відчинилися, і він вільно вийшов з неї і був піднятий у повітря і поставлений поблизу Константинополя на великій дорозі, яка вела у місто. В Константинополі преподобний Йосиф вже не застав в живих преподобного Григорія Декаполіта, а зустрівся лише з його учнем блаженним Іоанном (пам'ять 18 квітня), який теж незабаром помер. Преподобний Йосиф побудував церкву в ім'я святителя Миколая і переніс туди мощі преподобного Григорія і Іоанна. При церкві був заснований монастир.

Преподобний Йосиф отримав також від одного добродійного чоловіка частину мощей апостола Варфоломія. Він побудував церкву в ім'я святого апостола і хотів урочисто вшанувати його пам'ять, але опечалювався, що не було хвалебних піснеспівів, які прославляли пам'ять святого апостола, сам же він не осмілювався їх скласти. Сорок днів із сльозами молився преподобний Йосиф, готуючись до свята пам'яті апостола. У навечір’я свята у вівтарі йому з'явився апостол Варфоломій, поклав йому на груди святе Євангеліє і благословив писати церковні піснеспіви. Після цього чуда преподобний Йосиф написав канон апостолові Варфоломію і з тих пір почав складати церковні пісноспіви на честь Божої Матері, святих угодників і в тому числі - на честь святителя Миколая, який звільнив його з темниці.

Під час відновлення іконоборчої єресі при імператорові Феофілі (829 - 842) преподобний Йосиф удруге постраждав від єретиків. 11 років він був у вигнанні в Херсоні. У 842 році при святій цариці Феодорі (пам'ять 11 лютого), яка відновила православне шанування святих ікон, преподобний Йосиф був поставлений сосудохранителем в Софійському соборі в Константинополі. Але за сміливе викриття брата цариці Варда в незаконному співжитті він знову був відправлений у вигнання і повернений лише після смерті Варди, в 867 році.

Патріарх Фотій (857 - 867, 877 - 886) відновив його на колишній посаді і призначив духівником всього константинопольського кліру.
Досягнувши глибокої старості, преподобний Йосиф захворів. Перед самою Пасхою, у Велику П'ятницю, Господь сповістив його в сновидінні про наближення смерті. Преподобний зробив опис церковного майна Софійського собору, яке за посадою було під його опікою, і відіслав її патріархові Фотію. Декілька днів він гаряче молився, готуючись до смерті. У своїх молитвах преподобний просив Церкві миру, а своїй душі – милосердя Божого. Причастившись Святих Христових Таїн, преподобний Йосиф благословив усіх, що були біля нього, і з радістю віддав душу Богові (+ 883).

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
17-04-2021, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 223

Світла не буде три години: графіки знеструмлень на Буковині на завтра, 25 листопада

Енергетики закликають заощадливо споживати електроенергію

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.