Weather

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 215
0
13. Вт. Сщмч. Іпатія єп. Гангрського.

Священномученик Іпатій, єпископ Гангський


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Священномученик Іпатій, єпископ Гангрський, був єпископом міста Гангри в Пафлагонії (Мала Азія). У 325 році він брав участь в I Вселенському Соборі в Нікеї, на якому була піддана анафемі єресь Арія.

Коли в 326 році святитель Іпатій повертався з Константинополя в Гангри, в пустельному місці на нього напали послідовники розкольників Новата і Феліціссима. Єретики поранили його мечами та киями і скинули з високого берега в болото. Подібно до первомученика архідиякона Стефана, святитель Іпатій молився за тих, що вбивали його. Одна жінка-аріанка вдарила святителя каменем по голові, і він помер. Вбивці приховали тіло мученика в печері, де його виявив селянин, що зберігав там солому. Упізнавши тіло єпископа, він поспішив повідомити про це в місто, і жителі гангрени з честю поховали мощі свого улюбленого архіпастиря.



Після смерті мощі святителя Іпатія прославилися численними чудесами, особливо вигнанням бісів і зціленням хвороб.

З давніх пір священномученик Іпатій особливо шанували в Руській землі. Так, в 1330 році в Костромі був побудований Іпатіївський монастир, на місці явлення Божої Матері з Предвічним Немовлям та предсоячими святими - апостолом Филипом і священномучеником Іпатієм, єпископом Гангрським. Цей монастир згодом займав значне місце в духовному та суспільному житті народу Північної Русі, особливо в роки Смутного часу. Найдавніші списки житія священномученика Іпатія були широко поширені в руській писемності, і один з них увійшов до складу Четііх Міней митрополита Макарія (1542-1564). В цьому житії зберігся запис про явище Спасителя святителю Іпатію напередодні мученицької кончини. Шанованому святому складалися молитви, похвальні слова і повчання в день його пам'яті.. У ХIХ столітті була написана нова служба священномученику Іпатію, що відрізняється від служби, написаної преподобним Йосифом Студитом, що міститься в березневій Мінеї.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують