26. Пт. Свт. Никифора. Мц. Христини. Мч. Олександра.
Святителя НикифораСвятитель Никифор був сановником при дворі імператриці Ірини (797 - 802). Прийнявши чернецтво, він прославився благочестям і в 806 році був зведений на патріарший престол. Святитель був ревним захисником іконошанування і за царювання імператора-іконоборця Льва Вірменина (813 - 820) в 815 році був засланий на острів Проконніс, де помер в 828 році.
У 846 році святі мощі Патріарха Никифора були знайдені нетлінними і пахучими. Їх перенесли з Проконніса в Константинополь і поклали на один день в храмі святої Софії, а потім перенесли в храм святих Апостолів. Рука святителя зберігається в Хілендарському монастирі на Афоні.
Святитель залишив після себе три твори, спрямовані проти іконоборців
Мучениця Христина ПерськаТрохи пізніше попередньої мучениці, а саме в4-м столітті, постраждала за віру в Христа ще одна Христина. На цей раз справа була в Персії, де місцеві язичники також опиралися поширенню християнства. Причому в Римській імперії віру в Христа вже легалізували і навіть зробили державної, офіційної релігією замість колишнього язичництва. Тому Персія, яка сприймала Візантію як свого політичного противника, бачила в християнах потенційних зрадників, агентів впливу Римської імперії і політично неблагонадійних людей. Через це віруючих християн всіляко гнали і примушували зрікатися віри. Свята Христина відмовилася це зробити і була до смерті забита батогами за свою віру. Іменини Христини, названої на честь цієї святої, святкуються 26 березня.
Святий мученик ОлександрСвятий мученик Олександр жив в Римі на початку IV століття і був воїном . За деякими джерелами, він походив з міста Поццуолі в Кампанії недалеко від Неаполя.
Під час гоніння християн імператора Максиміана святий мученик, відмовившись принести жертву ідолам, постав перед судом імператора, де засудив нечестиве поклоніння демонам і переконував всіх сповідуваати Христа.
Імператор віддав його в руки коміта Тиверіана, який наказав повісити святого воїна на дереві і рвати його тіло залізними гаками.
Після цього Тиверіан, взявши з собою святого Олексадра, відправився до Фракії, щоб і там почати переслідування християн.
Туди ж прийшла і мати Олександра, блаженна Пименія, яка довідалася про все, що сталося з сином. Вона відвідувала його в темниці і підбадьорювала під час тортур. Незабаром після жорстоких мук і побоїв мученик Олександр був обезголовлений в місті Дрізіпара недалеко від Адріанополя.
Кат, який співчував мученику, бачив, як його душу піднесли на небо ангели. Тіло святого, кинуте Тиверіаном в річку, витягли і охороняли від хижих звірів і птахів 4 пса, поки його не знайшла блаженна Пименія, яка і поховала сина з честю.
Частина мощей святого збереглася і знаходиться в Празі.
Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/holidays/1356195-26-travnya-den-pamyati-svyatogo-muchenika-oleksandra-rimskogo.html
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-03-2021, 09:00
0
1 196