В Україні найкритичнішою ситуація із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 залишається на заході. На Прикарпатті хворих розміщують у мобільному шпиталі. А на Закарпатті бракує лікарів – одному медику доводиться вести до 20 пацієнтів. На Буковині у стаціонарах працюють студенти медичних вищих навчальних закладів.
Про це йдеться 13 березня в сюжеті ТСН.19:30.
Медперсонал збирається на ранковий обхід – допомагають одне одному вдягати паркі костюми. Більшість уже перехворіла, але вдруге не хочеться. Це інтенсивна терапія.
Нині у відділенні пацієнтів у півтора рази більше, аніж мало б бути. І поруч з уже досвідченими лікарями навколо хворих крутяться нещодавні студенти.
Інтерни Настя і Влад тут уже пів року. Влад поділився, що його батьки змирилися з його вибором та підтримують.
"Мені здається, що я стала характером сильніша. – І не плачеш ввечері після роботи? – Ні. Кожен пацієнт, що виписується, - це щасливий момент і ми за кожного дуже радіємо", - каже Настя.
Але пацієнти в реанімації не завжди дають привід радіти. В 25-річних інтернів уже є їхній "найстрашніший день".
"Дві раптових серцевих смерті і потрібно було проводити їм реанімаційні заходу двум пацієнтам одночасно. Дуже важко. Один вижив, один, на жаль, ні", - розповів Влад.
"Найскладніший день, коли помер пацієнт, якому 38 років і ти розумієш, що залишилися діти без батька, дружина і це дуже важко усвідомлювати", - згадала Настя.
Звісно, вони ще не замінюють лікарів, а тільки вчаться в них.
"Більшість роботи медсестри. – Не цураєшся такої роботи? – Лікар не повинен нічого цуратися", - зазначає Влад.
"Вони приходять на добові чергування і залишаються до обіда, залишаються, допомагають лікарям", - каже старша медична сестра відділу анестезіології Ірина Мартинова.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.