RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

23. Вт. Сщмч. Харлампія. Мц. Валентини.

Святий Священномученик Харлампій


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святий Харлампій був єпископом міста Магнесії. Мирно керував своєю паствою, навчаючи її Слову Божому і наставляючи на шлях спасіння, він дожив до глибокої старості. Йому було вже 113 років, коли в 202 році імператор Септимій Север почав гоніння на християн. Під час цього гоніння постраждав і старий єпископ Магнесії. За відкрите сповідання віри Христової і викривання нечестивого імператора він був схоплений поганами і приведений в суд. Судді запропонували Харлампію принести жертву богам, загрожуючи в разі незгоди віддати його на жорстокі знущання. Але єпископ Христовий з твердістю відмовився. Тоді, за наказом суддів, двоє слуг почали стругати тіло старця залізними кігтями, тіло мученика виявилось твердішим від заліза, а залізні кігті, якими стругали його, розгинались в руках вражених мучителів. Ці мучителі і самі увірували в Христа, що подав таку дивну силу Своєму єпископу і були за це в той же час покарані мечем. Потім один з суддів, на і’мя Лукій, сам взяв знаряддя тортур і почав мучити Харлампія. Але раптом руки його відпали біля самих ліктів, так немов хто їх відтяв мечем, і доточилися до тіла мученика. Другий суддя Лукіан підійшов до Харлампія і плюнув йому в обличчя. Гнів Божий покарав і цього нечестивця, і голова його повернулась лицем назад і в такому положенні залишилась на великий жах всіх присутніх. Тільки по молитві Харлампія, Господь змилостивився над суддями і зцілив їх. Після цього Лукій сам увірував у Христа і прийняв хрещення від Харлампія; Лукіан же, хоча не увірував, однак припинив подальші знущання над святим мучеником, вирішивши повідомити про все, що відбулося, самого імператора. Север, який знаходився тоді в Антіохії Писидійській, послав у Магнесію триста найжорстокіших воїнів з наказом привести до нього місцевого християнського єпископа. Воїни схопили Харлампія і, вплівши в довгу бороду старця мотузку, так вели його на ній до самої Антіохії. В Антіохії імператор наказав пекти мученика на повільному вогні і потім спробував переконаннями схилити його до відречення від Христа. Але святий Харлампій не тільки не піддався на улесливі умовляння царя, але своїм твердим сповідництвом і дивовижними чудесами, які творив, довів самого імператора до визнання могутності християнського Бога. Север припинив подальше катування Харлампія. Тоді один з наближених імператора на і’мя Крісп почав переконувати Севера, що Харлампій чаклун, який розбещує народ, зневажаючи богів. І Крісп добився свого. Імператор знову покликав Харлампія і вимагав, щоб він приніс жертву богам. Харлампій відмовився і був засуджений на смерть через усікновення мечем.



Воїни привели його на страту. Перед стратою святий мученик почав молитись, і по закінченню молитви праведна душа Його тихо відійшла до Господа. Воїни повернулись і розповіли імператору, що засуджений помер раніше, ніж вони встигли його стратити. Імператор був глибоко вражений цим і навіть не заборонив своїй дочці Галині, таємній християнці, поховати тіло святого мученика.

В Мінеї про священномученика Харлампія розповідається, що перед смертю він звернувся до Бога з такою молитвою: “ Господи! Якщо угодно Тобі, молю Тебе, дай славу імені Твоєму, і де покладені будуть мої мощі, і пам’ять моя буде шануватися, то не буде на місці тому голоду і мору, і хвороботворного повітря, але буде на місцях тих мир і тілу здоров’я і душам спасіння”. Голос з неба відповідав на молитву святого мученика: “Буде так,як ти просиш”.

Безперечно, що саме та молитва святого Харлампія послужила для народу за основу шанування цього святого переважно як рятівника від наглої смерті. Дійсно, коли як не під час страшних і морових пошестей людина наражається на небезпеку наглої смерті? Тим часом, святий Харлампій молився про порятунок від моровиці всіх, хто шанує пам’ять його, і Господь обіцяв йому зробити по молитві його. Варто відзначити ще, що і самого святого Харлампія Господь сподобив дожити до глибокої старості і мирно відійти до небесної оселі, уникнувши насильницької смерті від меча. Ця обставина також могла стати основою для того, щоб вважати святого Харлампія особливим захисником від небезпеки наглої смерті.

Свята мучениця Валентина

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Свята мучениця Валентина була однією із перших християн, які відстоювали свою віру всупереч поширеного у той час язичництва. Святий Валентині моляться про клопотання перед Ісусом Христом. Про проханні у Нього просвіщати благодаті, щоб жити у вірі і благочесті, в цнотливості і любові. Також моляться про відхід з життя з покаянням і досягненні Царства Божого.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-02-2021, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 909


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.