RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

20. Сб. Прп. Парфенія та Луки Елладського. Небесної сотні.

Преподобний Парфеній, єп. Лампсакійський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Парфеній, єпископ Лампсакійський, був родом з міста Мелітополя (Мала Азія), де його батько Христофор служив дияконом. Юнак не був навчений грамоті, але добре засвоїв Божественне Писання, будучи присутнім в храмі при богослужіннях. У нього було добре серце і, займаючись рибальством, він виручені гроші роздавав убогим. Сповнений благодаті Божої, святий Парфеній з 18-ти років ім'ям Христовим лікував хвороби, виганяв бісів і творив інші чудеса. Дізнавшись про доброчесне життя юнака, Мелітопольський єпископ Филип дав йому освіту і висвятив на пресвітера.
В 325 році, за царювання Костянтина Великого, архієпископ Кізичеський Ахіллія поставив його єпископом міста Лампсака (Мала Азія). У місті було безліч язичників, і святитель став ретельно поширювати віру в Христа, стверджуючи її з волі Божої багатьма чудесами і зціленнями хворих. Люди стали відходити від язичницьких вірувань, і тоді святитель Парфеній відправився до царя Костянтина Великого з проханням дати йому владу руйнувати ідольські капища і будувати на їх місці християнські храми. Цар прийняв святителя з честю, дав йому грамоту на руйнування капищ і забезпечив засобами для побудови храму. Повернувшись в Лампсак, святитель Парфеній наказав зруйнувати ідольські капища і посеред міста спорудити прекрасний Божий храм.
Знайшовши на одному з розорених капищ великий камінь, зручний для улаштування святого престолу в храмі, святитель наказав обробити його і відвезти на будівництво церкви. За злобі диявола, який воз'ярілся за взятий з капища камінь, візок перекинувся і каменем вбило візника Євтихіан. Святий Парфеній воскресив його своєю молитвою, і посоромив диявола, який хотів перешкодити Божій справі.

Милосердя святителя було таке велике, що він не відмовляв у зціленні нікому з безлічі тих людей, які приходили до нього або зустрічалися йому на дорогах, стражденних тілесними недугами і одержимих нечистими духами. Народ перестав звертатися до лікарів, тому що всі хвороби, в Ім'я Господа Ісуса Христа, Божу зцілював святий Парфеній. Великою силою Імені Христового вигнав святитель безліч бісів з людей, будинків, морських вод. Коли святитель виганяв біса з однієї людини, одержимої ним з дитинства, нечистий дух почав просити святого дати йому інше місце проживання. Святий пообіцяв вказати таке місце і, відкривши уста свої, сказав бісові: "Зайди і жив у мені". Диявол, як би обпалений вогнем, заволав: "Як я ввійду в дім Божий?", І зник у місцях пустинних і непрохідних. Нечистий дух, вигнаний святителем з будинку, де виготовлялися царські порфіри, кричав привселюдно, що Божественний вогонь жене його в геєну вогненну. Так, являючи людям велику силу віри в Христа, святитель навернув безліч ідолопоклонників до істинного Бога.
Святитель Парфеній помер мирно і був урочисто похований поруч з соборною церквою Лампсака, у побудованій ним самим каплиці.



Преподобний Лука, єпископ Елладський

Преподобний Лука Елладський був родом з грецького селища Касторії. Син бідних хліборобів, преподобний з дитинства багато працював, працював у полі, пас овець. Він був в повній слухняності у батьків і дуже стриманий в їжі. Часто він роздавав убогим всю свою їжу і одяг, за що терпів докори від батьків. Одного разу він віддав жебракам майже все насіння, яке мав посіяти на своєму полі, але Господь винагородив його за милостиню: урожай був зібраний більше колишніх.

Ще юнаком він багато і старанно молився. Його мати не раз бачила як він стояв під час молитви не на землі, а на повітрі.
Після смерті батька він таємно від матері пішов до Афін, де прийняв в монастирі постриг у монаший чин. Але за молитвами матері, яка дуже сумувала про нього, Господь чудесним чином повернув його в отчий будинок. Там він прожив всього чотири місяці і, утішивши свою матір, вже з її благословення пішов у відокремлене місце на Іоаннову гору, де була церква в ім'я святих безсрібників Косми і Даміана, в якій він і трудився в безперервній молитві і пості. Там він прийняв чернечий постриг від старців-паломників. Після цього святий Лука посилив свої подвиги, за що Господь удостоїв його дару прозріння.
Після семирічного перебування на Іоанновій горі преподобний через нашестя болгарських військ пішов у Коринф. Почувши про подвиги якогось стовпника в Патрах, він пішов до нього і 10 років служив подвижнику зі смиренням і покорою. Потім святий знову повернувся на батьківщину і знову став подвизатися на Іоанновій горі.

Туди приходило безліч людей порушували його безмовність, і преподобний Лука з благословення старця Феофілакта зі своїм учнем пішов у ще більш пустинне місце Калавіє, звідки через три роки через нашестя арабів переселився на пустельний і безводний острів Ампіль. Останнім місцем його подвигів став Стирій (Сотеріє). Тут до преподобного зібралася братія, і виник невеликий монастир, церква якого була освячена в ім'я святої великомучениці Варвари. Перебуваючи в обителі, преподобний творив багато чудес, зцілюючи хвороби душевні і тілесні. Передбачаючи свою кончину, святий зачинився в келії і три місяці готувався до відходу. На питання, де його поховати, преподобний відповів: "Киньте моє тіло на поживу звірям". Коли ж братія просила його змінити заповіт, він велів поховати тіло на тому ж місці, де він лежить. Зі словами: "В руки Твої, Господи, віддаю дух мій" - Преподобний Лука спочив у Господі 7 лютого 946 року. Згодом на місці його поховання була споруджена церква, а від його святих мощей витікало миро і відбувалося багато зцілень

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-02-2021, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 788


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.