На території Чернівецького національного університету перед центральним корпусом обрізали дерева.
Проте зробити це було необхідно, щоби надати їм потрібної форми, запевняє ректор ЧНУ Роман Петришин, йдеться у публікації МБ.
"Не хвилюйтеся, ми все зробили правильно, - переконує ректор. – Консультувалися з біологами, лісівникам, замовили для цих робіт фахівців. Не просто собі ставали та різали. Опісля обробили обрізані місця спеціальною замазкою – варом. Мусили обрізати, тому що дерева стали дуже широкі та крислаті. Бо ми їх кілька років не чіпали. Старі довелося викорчувати. На наступне літо вже ніхто й не помітить, що їх обрізали".
Це ще досить молоді акації, які посадили замість викорчуваних старих,провадить Роман Петришин. Обрали саме їх тому, що вони витягують багато води з грунту. Тож сприяють тому, щоби під фундамент резиденції потрапляло менше води.
Коментар фахівця
"Дерева у місті треба обрізати"
Ілля Чорней, доктор біологічних наук, професор ЧНУ:
Дерева на вулицях міста обов’язково треба обрізати. Не можна давати їм розростатися. Інакше вони шкодять фундаментам, піднімають плитку, обривають електричні дроти. У парку вже інша ситуація. Там дерева ростуть більш наближено до природніх умов. Обрізають лише дуже вражені омелою, сухі гілки тощо.
Тільки треба обрізати не так, як це часто роблять електрики. Вони пройшли, обрізали з того боку, де їм треба, і все. А естетично воно виглядає чи ні – то нікого не цікавить. Проведення обрізки треба узгоджувати з різними службами.
Є дерева, які дуже добре переносять обрізку – липа, клен, акація. Якщо зрізати один пагін, на стовбурі є багато так званих сплячих бруньок, які відразу йдуть у ріст.
Зима – найкращий час для обрізки, коли дерева у стані спокою. Бо якщо почати трішки пізніше – наприклад, у березні, - починається сокорух і дерева "плачуть".
Дерева в університеті обрізані з дотриманням усіх вимог. Акації на території університету – не звичайні, а нащеплені. Вони не виростають до 20 метрів, а невисокі і кулеподібної форми. Кілька років тому восени випав мокрий сніг, коли на деревах ще було листя. Через це зламалося багато гілок і крони втратили форму. Зараз гілки обрізали, щоби знову надати їм кулеподібної форми. Адже партер резиденції сформований у так званому англійському стилі, де передбачені геометричні форми насаджень. Тож і крони дерев мають відповідати архітектурним вимогам".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
5-02-2021, 13:28
0
3 327