Зима триває. Наразі є високий ризик обмороження.
Як цього уникнути, molbuk.ua з’ясував у завідуючого опікового відділення лікарні швидкої медичної допомоги Ігоря Семенюка.
Як повідомив пан Ігор, від початку холодів із обмороженням до відділення потрапило четверо пацієнтів.
– Одному чоловіку ми ампутували палець на нозі – рівень обмороження у нього був досить великий. У жінки-безхатька ситуація була значно гірша. Ми ампутували їй один палець на одній нозі, а два пальці – на іншій. Рани досить глибокі. Вона ще буде перебувати у нас, поки рани не загояться. Третій чоловік із Путильщини – йому ампутували один палець і три – під підозрою, бо повністю у некрозах. Та ми зробимо все, щоби їх зберегти, – каже пан Ігор.
Ігор Семенюк дав поради, як уникнути переохолодження.
– Найперше – це не вживати алкоголь. Під його дією людина ніби то не відчуває холоду, але все може досить трагічно закінчитися. Друге – люди, які мають багато інших супутніх хвороб, можуть просто не відчути холод. Тому в морозну погоду їм краще залишитися вдома. Третє – уникати контакту з металом. Четверте – не надягати три-чотири пари шкарпеток, тому що відбувається процес стискання, тоді ноги стають більш чутливі до холоду, – розповів пан Ігор.
Управління ДСНС в області також дало поради, як вберегти себе.
- Не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, водночас створюючи ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є те, що людина може не помітити обмороження.
- Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш вразливими до дії холоду.
- Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло.
- Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження.
- Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфа. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу.
- У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.
- Не носіть на морозі металевих (зокрема золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе "прилипання" цих предметів до шкіри. По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок.
- Перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія.
- Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку за деяких хвороб порушена. Ці категорії найбільше піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-01-2021, 13:15
0
2 201