У Чернівцях на березі Прута зоозахисники випустили лебедя, якого доглядали після травми.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Зоозахисникам пощастило – вони з першого разу натрапили на рідну зграю свого підопічного. Побачивши "своїх", птах радісно затріпотів крилами і побіг, а потім поплив до них по воді. Через мить зграя вже дружно плавала у річці.
[media=https://bit.ly/2YpOhPX]
На спині лебедю зоозахисники зробили червону позначку. Вона швидко змиється, але хоч ближчими днями рятівники хочуть поспостерігати за птахом, чи все з ним добре. Вони відчувають велику відповідальність за нього, адже фактично врятували від загибелі.
Птаха, швидше всього, налякали постріли петард, коли він плавав на озері зі своєю зграєю. Зграя полетіла, а він з переляку врізався у стовп і травмувався.
"Тиждень тому патрульна поліція Чернівців отримала виклик про те, що на мосту Калинівського ринку знаходиться лебідь. Вони відразу відреагували. У той час повз міст проїжджали також наші волонтери.
Спільними зусиллями вони благополучно доставили птаха до центру стерилізації тварин. Керівниця притулку Ольвія Попова одразу його прийняла і перетелефонувала мені. І вже наступного ранку ми відвезли лебедя у ветеринарну клініку на обстеження. Також я звернулася до нашої чернівецької орнітологині. Вона пропальпувала йому кістки, крила, оглянула, чи немає пошкоджень. На щастя, значних травм він не зазнав. Просто був дуже наляканий. Щось його тоді злякало, він знявся у повітря і полетів. Через вечірню пору був дезорієнтований і врізався в бетонну опору. Швидше за все, гальмував кігтями, і лапи трішки були закривавлені. Але забоїв, значних травм немає, - розповіла зоозахисниця Анна Пелепчук.
На період реабілітації птаха віддали до стайні-притулку "Кінний двір". Власники притулку тиждень виходжували лебедя, годували його зі шприца (інакше він взагалі не хотів їсти). Кажуть – перші дні сидів, забившись у куток, і не виявляв жодної волі до життя. Лише коли йому влаштували ванну, ожив, почав плавати і потроху їсти.
"Нам сказали не випускати його одразу, бо він дуже слабкий і не виживе, - розповідає працівник "Кінного двору" Микола Дичка. – Все ж першого дня він намагався від нас утекти. Але не зміг довго летіти і впав на сусідській території. Зараз, через тиждень, він почувається значно краще. Тримається на воді, правильно складає крила, їсть, п’є, пожвавішав. Тож маємо всі сподівання, що він повністю відновиться і з ним усе буде добре", - сказав Микола Дичка.
Чоловік назвав лебедя Мартіном – за аналогією до книги "Подорож Нільса з дикими гусьми", де одним із героїв був гусак на прізвисько Мартін.
"Лебеді у природі живуть понад 20 років. Цьому птаху близько 3 років. Тож сподіваємося, що він зможе прожити ще довго та щасливо", - усміхаються зоозахисники.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram