RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

23. Сб Свт. Григорія єп. Нісського. Прп. Маркіяна.

Святитель Григорій, єпископ Нисський


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Григорій, єпископ Нисський, був молодшим братом святителя Василія Великого. Народження і виховання його співпало з самим розпалом аріанських суперечок. Отримавши прекрасну освіту, він був один час наставником красномовства. У 372 році був висвячений святим Василієм Великим на єпископа міста Нисси в Каппадокії.

Святий Григорій був твердим прихильником Православ'я і разом зі своїм братом Василієм Великим боровся проти аріанської єресі, зазнаючи гоніння з боку аріан, якими у 376 році був помилково звинувачений у неправильному вживанні церковного майна, позбавлений кафедри і засланий в Анкіри. Наступного року святий Григорій був знову заочно позбавлений влади собором аріанствуючих єпископів, але продовжував зміцнювати свою паству в Православ'ї, переходячи з місця на місце. Після смерті царя Валента (378) його було повернуто на свою кафедру і він з радістю був прийнятий своєю паствою. У 379 році помер його брат, святий Василій Великий. Святий Григорій важко переживав втрату свого наставника. Він написав йому надгробне слово і закінчив складений святителем Василієм опис шести днів творіння, так званий Шестоднев. У тому ж році святий Григорій брав участь у Антіохійськомц Соборі проти єретиків, які не шанували непорочного дівства Божої Матері, і інших, що поклонялися Богоматері як Божеству. Він був обраний Собором для огляду церков в Аравії і Палестині і утвердження православного вчення про Пресвяту Богородицю. На зворотному шляху святий Григорій відвідав Єрусалим і поклонився Святим місцям.



У 381 році святий Григорій був одним з головних учасників II Вселенського Собору, скликаного в Константинополі проти єресі Македонія, котрий неправильно навчав про сутність Святого Духа, На цьому Соборі, за ініціативою святого Григорія, був доповнений Нікейський Символ віри.
Разом з іншими єпископами святий Григорій затвердив у сані Константинопольського архіпастиря святого Григорія Богослова.

У 383 році святий Григорій Нисський був учасником Собору в Константинополі, де виголосив слово про Божество Сина і Святого Духа. У 386 році він знову був у Константинополі, і йому було доручено виголосити надгробне слово покійній цариці Плакиллі. У 394 році святий Григорій знову присутній в Константинополі на Помісному Соборі, скликаному для вирішення церковних справ у Аравії.

Святитель Григорій Нисський був полум'яним захисником Православних догматів і ревним учителем своєї пастви, а також милостивим і співчутливим батьком своїх пасомих, їхнім заступником перед суддями; відрізнявся великодушністю, терпінням і миролюбністю.
Доживши до глибокої старості, святий Григорій Нисський мирно упокоївся, незабаром після Константинопольського Собору. Разом зі своїми великими сучасниками, святителями Василієм Великим і Григорієм Богословом, святитель Григорій Нисський мав значний вплив на церковне життя свого часу. Його сестра, свята Макрина, писала йому: "Ти відомий і містам, і народним зборам, і цілим областям: Церкви посилають і кличуть тебе на допомогу". Святитель Григорій увійшов в історію як один з найбільш видних богословів і діячів християнської думки IV століття. Володіючи глибоким філософським даром, він розумів філософію тільки як засіб для більш глибокого проникнення в справжній зміст Божественного одкровення.
Святий Григорій залишив після себе багато творів догматичного характеру, слова і повчання.

Преподобного Маркіяна

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


У царювання Маркіяна і Пульхерії процвів чеснотами у Константинополі предивний муж Маркіян блаженний, що батьківщиною мав старий Рим, батьків благочестивих, благородних і багатих. Коли ж вони переселилися зі старого Риму в новий, привели зі собою і цього сина свого Маркіяна, молодого юнака, що навчання книжне добре проходив і добрих навчався звичаїв. А тому, що любив перебувати в домі Божому, завжди ретельно ходячи на церковні співи, через те полюбився тому, хто був патріярхом у той час, і зробив той його клириком своїм. Незадовго, бачачи його хоч молодого літами, але розумом і чистотою життя старим, сивина-бо є мудрістю людською, і вік старости — життя неосквернене[2], вирішив, що достойний він бути пресвітерського сану, тоді й економом великої церкви поставив. Коли переставилися з тутешнього батьки його, великі по них маєтки залишилися блаженному Маркіянові: єдиною-бо дитиною в них був і через те всі багатства батьківські йому одному в руки спадком увійшли, які не на житейські потреби, але Богові все віддав, убогих наділяючи і храми Господні старі обновляючи, нові ж від основи створюючи і прикрашаючи.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-01-2021, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 971

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.