75 вакантних посад педагогічних працівників налічується сьогодні у закладах загальної середньої освіти Буковини. Найбільша потреба є у асистентах вчителя, практичних психологах, логопедах, соціальних педагогах, вихователях груп продовженого дня, вчителях англійської мови, фізики.
Про це повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА, пише molbuk.ua
Подбати про кадрове забезпечення шкіл можуть і голови громад. Вони у буквальному сенсі мають змогу "виростити" для себе необхідних фахівців.
– До прикладу, закладу освіти потрібен вчитель фізики. Якщо голова громади знає молоду людину, готову опанувати цю спеціальність, він може подати у Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації клопотання про першочергове її зарахування до вишу. Зробити це слід до 1 лютого 2021 року. Таким чином, абітурієнт гарантовано вступить до ВНЗ, але натомість має укласти контракт із ТГ та відпрацювати на відповідній посаді не менше трьох років, – пояснила заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко.
Крім того, в області діє також регіональна програма "Вчитель", покликана підтримати педагогів-початківців. Згідно із нею освітянам, що мають досвід роботи від одного до трьох років, виплачують 3960 гривень. 2021 року в обласному бюджеті для цих потреб передбачено 30 тисяч гривень. Такі премії отримують вчителі, що демонструють ефективну та якісну роботу. Кого саме відзначити – вирішує спеціальна комісія.
Як пояснила Ірина Ісопенко, ще у вересні, на початку навчального року, у школах області було 112 вакансій. Зменшити їхню кількість до 75 вдалося завдяки угоді між Чернівецьким національним університетом та Департаментом освіти і науки ОДА про підготовку педагогів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram