RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

"Маршрутки та Вівальді": мережа активно обговорює пропозицію щодо запровадження музики у транспорті Чернівців - відео

Соцмережі бурхливо відреагували на новину про те, що у маршрутках та тролейбусах Чернівців, а також на зупинках громадського транспорту можуть транслювати симфонічні твори українських та зарубіжних композиторів.

У мережі Facebook з'явилося багато дописів із обуренням, а також жартівливих фото та відео на цю тему, пише molbuk.ua



Наприклад, депутат міськради Олексій Каспрук опублікував відео із "нарізок" з різних випусків одного з всеукраїнських телеканалів, де йдеться про надзвичайні події, пов'язані з громадським транспортом у Чернівцях. Фоном до цих новин звучить музика італійського композитора Антоніо Вівальді.



"Маршрутки та Вівальді! Про музику в громадському транспорті. Безпека пасажирів – понад усе. Жоден благий намір не може бути вищим за здоров’я та життя людини. З повагою ставлюся до інструменту місцевої ініціативи. Однак будь-яка місцева ініціатива має відповідати закону та захищати права і свободи людей. Запровадження обов’язкового транслювання музики, навіть лише класичної, у громадському транспорті та зупинках порушує природне право людей на власний приватний простір і тишу та суперечить діючому українському законодавству, Європейській Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Тому надав міській раді заперечення щодо підтримки цієї ініціативи. Переконаний, що більшість депутатського корпусу, чернівчани підтримають мою позицію.
Є набагато важливіші та більш нагальні питання у роботі громадського транспорту. Оновлення рухомого складу, його технічний та санітарний стан, дотримання графіків руху та ПДР, ввічливість водіїв, впровадження е-квитка ... Але поки транспортом опікується Бешлей, марно сподіватись на зміни.
Сподіваюсь нова влада нарешті почне приділяти ЖКГ більше уваги. А Вівальді обожнюю!", - написав Олексій Каспрук.

Висловилася на своїй сторінці у Facebook і колишня радниця міського голови Ірина Карімова.

"Тоді, коли у більшості країн Європи акустичне насильство в громадському транспорті заборонено, а законопроект про впровадження такої заборони в Україні перебуває на розгляді в парламенті, у Чернівцях за місцевою ініціативою мають намір рішенням міської ради його узаконити. Ініціативу активіста Миколи Гунька підтримали своїми підписами 60 чернівчан, серед яких є й відомі у різних сферах люди. Не маю сумніву,що у більшості підписантів були благі наміри і вони мають стійкі музикальні симпатії.

Однак проблема не в якості музики, бо дискусія на тему класика чи шансон може бути ще гострішою. А в ставленні до особистого простору пасажира. У більшості країн Європи не мають сумніву в тому,що кожен пасажир має право їхати в громадському транспорті у тиші, незалежно від бажань інших пасажирів чи транспортного персоналу. У Німеччині у міському муніципальному транспорті будь-які пристрої відтворення звуку дозволено використовувати винятково для оголошення зупинок та інформування пасажирів про дорожній рух. На міжміських маршрутах та в залізничному транспорті пасажири можуть дивитися фільми та слухати музику лише підключившись до бортової розважальної програми за допомогою власних девайсів, використовуючи навушники. Будь-яка аудіо трансляція в салоні пасажирського транспорту , яка не стосується подорожі та безпеки пасажирів розцінюється як акустичне насильство.

А от у Чернівцях "акустичне насильство" в громадському транспорті та на зупинках поспішають узаконити. Привіт усім,хто боровся у Чернівцях з "аудіоатаками" вуличного радіо на зупинках. У Чернівцях права і свободи людини не в моді", - зазначила Ірина Карімова.




У коментарях під дописом Ірини Карімової чимало користувачів погоджуються із цією думкою:

"Не ведідьться, всеодно обмануть. Гучномовці "вуличного радіо" рівно 3 тижні транслювали класичну музику. Потім почалась реклама. Притому дуже настрирна і голосна. Інший кейс- відеоекран на руській. Клас, показує погоду, стан дороги. Думаю невже так можна?- потім: для питань розмвщення реклами телефонуйте ... все ясно. Скоро це лайно буде відволікати від дороги рекламою якогось лайна. Моя рекомендація- не вірте баригами. В наших умовах справді, краще тиша, ніж щоб барига, або навіть, гавернмент включав вам музику. Бо завтра заставлять читати і вчити на память Анну Ахмєтову...". - вважає Taras Rusnak.

"Їдеш а потрощеній маршрутці по потрощеним дорогам , а з дешевого китайського середоьочастотного динаміка хрипить класіка. Половини інструментів не чути. Якість запису в MP3, 20кГц. На подвійному місці іде Микола Гунько і замрійливо дивиться на студентів фізкультурного факультету", - дописує Maksim Kornichuk.




Чернівчанин Юрій Халавка пропонує передавати за проїзд під композиції Людвіга ван Бетховена.



"Класична музика в тролейбусі, то прекрасно) Якби ще сміття прибрали по всьому місті)", - пише користувач Сергій Мрачковський.



Нагадаємо, у Чернівцях міськрада може запровадити трансляцію симфонічних творів українських та зарубіжних композиторів у міському громадському транспорті та на зупинках громадського транспорту.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
14-01-2021, 16:19
Коментарів 0 Переглядів 2 202


Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"


Вулиці перекриють через капітальний ремонт
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.