15. Пт. Свт. Сильвестра. Прп. Серафима Саровського.
Святителя СильвестраСвятий папа Римський Сильвестр народився в Римі в сім’ї християн. Незабаром батько його помер, і святий залишився під опікою матері.
Вчитель Сильвестра, священик Квіріній, дав йому хорошу освіту і виховав як істинного християнина. Під час гоніння на християн Сильвестр не побоявся прийняти святого сповідника, єпископа Тимофія, який прожив у нього більше року і своєю проповіддю звернув багатьох до Христа.
Після мученицької смерті Тимофія, Сильвестр таємно взяв тіло святого і з честю поховав його. Це стало відомо меру Тарквінію і святий був схоплений і постав перед судом. Тарквіній змушував його виявитися від Христа, загрожуючи муками і смертю. Однак, святий Сильвестр, залишився непохитним у сповіданні віри і був посаджений у темницю. Після смерті Тарквінія святий отримав свободу і став проповідувати язичникам. У тридцятирічному віці святий Сильвестр був висвячений у сан диякона, а потім і пресвітера.
Після смерті папи Мельхіада святий Сильвестр був обраний єпископом Римським. Він ревно дбав про чистоту життя пастви, стежив за тим, щоб священики строго виконували своє служіння, не обтяуючи себе світськими справами. Святитель Сильвестр славився як глибокий знавець Священного Писання і непохитний захисник християнської віри.
Святий папа Сильвестр керував Римською Церквою більше двадцяти років, користуючись глибокою повагою християн. Він мирно помер у глибокій старості в 335 році.
Святого Серафима Саровського15 січня, православна церква вшановує пам’ять святого Серафима Саровського. Серафим виконує найзаповітніші бажання, тому молитви в цей день мають особливу силу. Святого Серафима найбільше шанують християни за його дива, які він створив при житті та продовжує створювати після смерті. Люди чекають цього дня та йдуть до храму або на місце поховання святого.
Вони щиросердно просять про здійснення їхніх бажань. Серафим не відмовляє нікому й здійснює побажання майже в той самий день. Як потрібно просити святого Серафима про здійснення бажання. 15 січня, відвідайте церкву та помоліться святому.
У багатьох українських храмах є образ Серафима Саровського. Молитися потрібно від щирого серця й не важливо, якими словами. За легендою, в цей день, святий Серафим ходить по світу в образі старця. Тому, не можна відмовляти в проханнях людям похилого віку, бо можливо святий хоче відповісти на молитву.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-01-2021, 09:00
0
1 063