Порядок надання субсидій змінили. Тепер допомогу можуть отримати ті категорії населення, яким донедавна було відмовлено.
Хто отримав право на субсидію, пояснила заступниця начальника департаменту праці та соціального захисту Чернівецької міської ради Валентина Гаєвська, йдеться у публікації "МБ".
.
Зміна 1. Через квартиру в спадок субсидію не забиратимутьОдна із найсуттєвіших змін – надано право на отримання субсидії особам, які набули права власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії. Та лише тоді, коли ви житло успадкували.
Дуже часто проблеми виникали саме з пенсіонерами. Після смерті одного із подружжя чоловік або дружина успадковували квартиру і через це вони позбувалися субсидії на певний період. Часто житлову субсидію все ж призначали, але лише за рішенням комісії. Тепер комісії не потрібно, субсидія буде призначатися, якщо людина за 12 місяців до призначення субсидії отримала у спадок квартиру або машину.
Зміна 2. Чоловік на заробітках – дружина отримає субсидіюНадано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення.
Тепер, наприклад, чоловік може працювати у Польщі, бути офіційно оформленим (тобто роботодавець сплачує соціальне страхування) і тоді його родичі мають право на призначення субсидії. Але людина повинна принести офіційні документи про працевлаштування та сплату соціального страхування. Не буде призначена субсидія, якщо чоловік працює за кордоном, а дружина є домогосподаркою. Має бути причина, чому людина не працює, – доглядає за людиною похилого віку, за людиною з інвалідністю або перебуває у декретній відпустці з догляду за дитиною. У такому разі субсидія буде призначена.
Зміна 3. Субсидію отримають боржники із зарплатиПризначать субсидію, якщо у людини немає доходів через заборгованість роботодавцем. Ми враховуємо доходи першого та другого кварталу. Якщо у цей період у людини немає доходів, за нього не сплачено ЄСВ, але є довідка, що йому заборгував роботодавець, тоді субсидія буде призначена.
Зміна 4. Безготівкову надмірну субсидію буде легше забратиВстановлено порядок повернення надмірно виплачених громадянам житлових субсидій у безготівковій формі. Якщо під час перевірки виявилося, що субсидіант подав недостовірну інформацію, яка вплинула на призначення пенсії, її потрібно повернути. У готівковій формі її легше повернути. А ось із безготівковою формою виникали проблеми, бо "Ощадбанк" перерахував їх безпосередньо надавачам послуг. Тепер якщо ми надаємо інформацію, що у субсидіантів є надлишкова виплата, і на рахунку є залишок коштів із субсидії, то вони будуть передані в органи соцзахисту.
ДовідкаЗміни у призначеннях субсидій набули чинності з 1 листопада і документи вже можна подавати. Ті, хто раніше не претендував на субсидію, а тепер можуть її отримати, подають заяву та декларацію про доходи та витрати сім’ї. Відповідно до інформації з органів ДФС, Пенсійного фонду, буде вирішуватися питання щодо призначення субсидій. Також в органах соцзахисту автоматично переглядатимуть справи, де були відмови. Але люди самі можуть уточнити, чи мають право отримати субсидію. Особливо це стосується заробітчан.
Наразі в управліннях соцзахисту немає особистого прийому через карантинні обмеження. Документи надсилати поштою. Крім того, при вході в управління соцзахисту є скринька для подання документів.
Уточнити інформацію за номерами телефонів 53-43-52 (Шевченківське управління соцзахисту), 560-397 (Садгірське управління соцзахисту), 54-39-87 (Першотравневе управління соцзахисту).
3-01-2021, 12:46
0
11 794