Сьогодні, 3 грудня, у Чернівецькому художньому музеї відбулася закрита презентація VR прогулянки всередині картини Миколи Глущенка "Сінокіс". Знаково, що, окрім віртуального простору, який можна споглядати за допомогою спеціальних пристроїв, можна було побачити й оригінал. Це створює чудову можливість порівняти два творіння, заглибитися у творчість та у прямому сенсі опинитися посеред картини.
Такий проєкт реалізовується у Чернівцях вперше, повідомляє molbuk.ua
Його ідейником та ініціатором стала громадська організація "Лабораторія культурних досліджень". Створювала VR простір картини мисткиня із Харкова Віра Дегтярьова.
Проєктна менеджерка громадської організації "Лабораторія культурних досліджень" Оксана Чміль розповідає, що мета цієї віртуальної прогулянки – привернути увагу до творів мистецтва, зацікавити молодь та збагатити досвід поціновувачів художньої творчості.
– Художниця завдяки спеціальним технологіям та інструментам змогла зануритися у віртуальну реальність, і саме там створювала цю картину, перемальовувала. Для створення такої роботи потрібен спеціальний шолом, маніпулятори, за допомогою яких малюють, установка, до якої все це під’єднується. Вона працювала над віртуальним просторам картини близько кількох тижнів.
Завідувачка відділу науково-освітньої роботи Чернівецького обласного художнього музею Лариса Курущак розповідає, що прилади для віртуальної прогулянки залишаться в музеї, тому всі охочі можуть прийти та насолодитися переглядом VR картини.
– Була у пошуках проєкту, завдяки якому можна було би залучити більшу кількість відвідувачів музею, і це вдалося. Навіть не віриться, що подібне може відбуватися. Завдяки "Лабораторії культурних досліджень" наша мрія стала реальною. Наразі це єдина картина, відтворена за допомогою новітніх технологій, але дуже сподіваюся, що надалі ми будемо цю ідею розвивати і що з’являться нові "віртуально-реальні" картини.
Також вона додала, що кожен охочий може прийти та на власні очі переконатися, що таке віртуальна прогулянка. Біля неї покладуть антисептики та після кожного користування будуть її дезінфіковувати.
Нагадаємо, що для школярів квиток коштує 15 грн, для студентів – 20 грн, для дорослих – 30 грн, а для дошкільнят вхід безкоштовний.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-12-2020, 16:24
0
2 446