RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Діти змалку знаються на рослинах і грибах»: у дитсадку на Буковині гаджети замінили спортом та природою

«Діти змалку знаються на рослинах і грибах»: у дитсадку на Буковині гаджети замінили спортом та природою


У дитсадку на Путильщині гаджети замінили на спорт, екскурсії, прогулянки на природі. Таким є рецепт виховання здорових та життєрадісних дітей у Селятинському дитсадку "Гуцулятко".

"Гуцулятко" є найстарішим закладом дошкільної освіти на Путильщині, розповідає завідувачка Галина Ямніцька. Про це йдеться у публікації "МБ".



Він був створений ще у 1948 році. Будівля, в якій розташований дитсадок, ще старіша. Її звели у 1910 році.

Зараз дитсадок відвідують 84 діток. Практично ніхто з них не хворіє, стверджує завідувачка. Природа, гори, прогулянки на свіжому повітрі, віддаленість від насиченого руху автомобілів та заводів позитивно позначаються на здоров’ї вихованців. Та й у самому садочку ведеться робота екологічно-туристичного спрямування: дітей привчають любити та шанувати природу, проводити якомога більше часу на свіжому повітрі, а не сидіти за гаджетами.

"Часто водимо середні та старші групи дошкільнят у туристичні походи, на екскурсії. Щотижня у нас – пішохідні переходи, – розповідає Галина Францівна. – Нам є куди піти: довкола гори, ліс, річка Сучава, водоспади, озеро "Гірське око", краєзнавчий музей. Відвідуємо цікаві природні об’єкти. До прикладу, в нас є лікувальне сірководневе джерело. Також зовсім поряд –у лісництві – розташований мінізаповідник, у якому живуть практично всі тварини, яких можна зустріти на території Путильщини: олені, дикі кабани, вовки, лисиці, козулі, фазан, борсук і навіть двоє ведмедів".

"Ще у Селятині знаходиться метеостанція, туди ми теж водили діток на навчальну екскурсію, – провадить завідувачка. – За її зразком у садочку навіть облаштували свою мініметеостанцію: встановили термометр, невеличкий вітрячок. У такий спосіб діти навчаються спостерігати за змінами в природі: вимірювати температуру повітря, визначають напрям руху вітру. До речі, Селятин – одне із найбільш грозових місць на Буковині. Влітку тут постійно грози. Навіть взимку ми намагаємося вирушати з вихованцями на невеличкі прогулянки. Граємо в сніжки на лісових галявинах, катаємося на санках. Заздалегідь повідомляємо про нашу мандрівку батьків, щоби тепло одягнули діток, оглядаємо територію, наскільки там безпечно".

Уже змалку дітей у садочку навчають знатися на цілющих рослинах та грибах. Малюки чудово можуть розрізнити м’яту, звіробій, ромашку, кмин тощо, а також розповісти про властивості цих рослин. Так само орієнтуються і в грибах: знають грибні місця, називають отруйні та їстівні.

"Життя змушує вміти все і на всьому знатися, – усміхається Галина Францівна. – Ми живемо серед природи і повинні вміти її розуміти. Також у нас розвинене вівчарство. Тож діти знають, що таке вовна, для чого вона потрібна, що таке бринза та інші продукти. Доступний нам і природній матеріал: шишки, каштани, жолуді та інші плоди, які є всюди, достатньо тільки вийти на вулицю. Використовуємо їх для ігор, фізкультури, художньої праці. Часто малюки ними більш охоче граються, ніж дорогими іграшками".

Їх тут привчають шанувати природу: не ламати кущі, дерева, не рвати і топтати квіти, не ображати тварин та не засмічувати навколишнє середовище.

ІТ-технології у садку застосовують лише у випадку крайньої необхідності.

"Використовуємо мультимедійні засоби лише для того, щоби ознайомити дітей із тим, чого в нас немає. Наприклад, завод нам легше показати на картинці, бо поблизу немає заводів. А ось чимало тварин, рослин та природних явищ маємо можливість продемонструвати вихованцям наочно завдяки чудовому розташуванню нашого садочка у Карпатах", – зазначає Галина Ямніцька.

«Діти змалку знаються на рослинах і грибах»: у дитсадку на Буковині гаджети замінили спортом та природою


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Галина Олійник
28-11-2020, 23:37
Коментарів 0 Переглядів 1 771


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.