У Чернівцях сьогодні на виборах обиратимуть нового міського голову.
Згідно з Виборчим кодексом, другий тур відбувається, якщо ніхто з кандидатів на посаду мера міста не набрав 50 і більше відсотків під час голосування.
У другий тур виходять два кандидати, які отримали найвищу підтримку виборців. Згідно з результатами першого туру, жоден із 14 кандидатів не набрав 50% голосів. Найбільшу підтримку здобули кандидати Роман Клічук і Віталій Михайлішин.
Виборчий бюлетень у другому турі виборів міського голови Чернівців відрізнятиметься від бюлетеня в першому турі хіба що кількістю претендентів на посаду. Тобто, серед претендентів будуть прізвища лише Клічука й Михайлішина, а також "квадратики", в одному з яких кожен виборець може покласти "галочку" на підтримку свого кандидата.
Хто такий Роман КлічукКлічук Роман Васильович - приватний підприємець. Народився 31 жовтня 1972 року в Чернівцях. Освіта вища медична (Чернівецький медичний університет), також навчався в Києво-Могилянській бізнес-школі. За медичним фахом працював до 1997 року, а з 1997 року займається підприємницькою діяльністю.
З 1998 року – генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю "РОМА" – дистрибуційної компанії, лідера у сфері продажу алкогольних, пиво-безалкогольних напоїв та кондитерських виробів у Чернівецькій, Хмельницькій, Тернопільській та Франківській областях. За результатами 2015 року ТОВ "РОМА" було найбільшим платником податків до місцевого бюджету. Минулоріч, за словами Клічука, його підприємство увійшло в п’ятірку найбільших платників податків області.
Крім того, Клічук є власником низки ресторанів, пабів та інших закладів харчування у Чернівцях.
2006-2010 роки – депутат Чернівецької обласної ради 6 скликання від фракції "Батьківщина", пізніше став сотим номером у списку "Самопомочі" на парламентських виборах. Був членом депутатської бюджетної комісії, колишній член виконавчого комітету Чернівецької міськради (у березні 2018 року написав заяву про складання повноважень).
Один із співзасновників та активних членів Клубу підприємців Буковини, активно допомагає волонтерському руху, меценат культурних, спортивних та соціальних проектів.
Ще менше року тому в інтерв'ю газеті "Версії" він казав, що політика - це не його, й агітувати за себе він не буде.
"Кілька разів я "ходив у політику". Колись був у партії "Батьківщина", дуже щиро вірив у зміни, був навіть депутатом обласної ради. Коли нічого не змінилося – я розчарувався. Я дуже вболіваю за Україну, місто і область. Я і далі буду робити допомагати і робити все, що потрібне. Але сам політиком бути не хочу", - розповідав Клічук.
Хто такий Віталій Михайлішин47-річний Віталій Михайлішин родом з Чернівців. Навчався у професійно-технічному машинобудівному ліцеї. У ЧНУ здобув юридичну освіту. У 2011 році вступив до Національної академії держуправління при президентові на спеціальність “Парламентаризм та парламентська діяльність”. Михайлішин є директором фірми “Торговий дім “Гомель скло”, яка продає будівельні матеріали та обладнання для сантехніки. В міській раді очолює фракцію “Рідне місто”.
У 2010 році Михайлішина вперше обирають депутатом міськради від “Партії регіонів”. У грудні того ж року стає секретарем ради за поданням мера Миколи Федорука. Коли Федорука за рік відправили у відставку, Михайлішин став в.о. міського голови. Він керував містом протягом трьох років. Тоді в місті запустили “соціальні проїзні”, за якими пенсіонери безкоштовно їздили громадським транспортом та почали транслювати онлайн сесії міськради. За ініціативи Михайлішина відкрили Целанівський літературний центр.
На парламентських виборах у 2012 році програв ексмеру Миколі Федоруку. У програмі Михайлішина були пункти щодо європейської інтеграції України. Водночас, коли Янукович відмовився підписати угоду про асоціацію з ЄС, Михайлішин не вийшов з “Партії регіонів”. У інтерв'ю телеканалу “Чернівці” сказав, що вихід з партії нічого б не змінив: “Якби через мій вихід підписали би угоду (про асоціацію — ред.), я би вийшов. Але тоді я займався господаркою в місті”.
Під час Революції гідності Михайлішин звертався до суду з вимогою заборонити розміщення наметів на Центральній площі, посилаючись на те, що це буферна зона Юнеско. Коли активісти вимагали у Михайлішина відповісти, чи підтримує він дії Януковича вже після побиття студентів в Києві, сказав: “Так, я за президента Януковича. Так, я член “Партії регіонів”. Не виходжу з партії, мені не соромно”.
У лютому 2014 року депутати достроково припинили повноваження секретаря Віталія Михайлішина, а в травні — депутатські повноваження за його заявою. Того ж року він знову програв Федоруку на виборах до Верховної ради, а пізніше — Олексію Каспруку на позачергових та чергових виборах міського голови.
У 2019 році Віталій Михайлішин втретє балотувався до парламенту від партії “Опозиційна платформа - За життя”. Зайняв третє місце, набравши майже 13% голосів.
Як голосувати безпечноГолосування під час пандемії відбуватиметься із дотриманням певних правил.
Зокрема, виборці мають дотримуватися соціальної дистанції щонайменше у 1,5 метра. Це ж стосується і членів комісій;
На дільницях повинні бути засоби персонального захисту для працівників ДВК, а також виборців.
Усі присутні на дільниці повинні бути у масках.
Візьміть на дільницю власну ручку й антисептик.
Краще не беріть із собою дітей і тварин.
Перед входом надягніть маску.
Обробіть руки антисептиком.
Паспорт не передавайте із рук в руки, а показуйте.
Після голосування обробіть руки антисептиком і, за необхідності, викиньте використану маску.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-11-2020, 08:22
0
2 743