RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » У Чернівцях жити стало комфортніше? Що означає рейтинг журналу «Фокус»

У Чернівцях жити стало комфортніше? Що означає рейтинг журналу «Фокус»

Напередодні виборів Чернівці раптово назвали одним з лідерів рейтингу міст України. Вони зненацька опинилися на 10 місці рейтингу за рівнем комфортності українських міст журналу "Фокус".

Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".



Упродовж останніх п’яти років рейтинги "Фокусу" демонстрували катастрофічно низькі показники комфортності у Чернівцях. Скажімо, у 2019 році наше місто перебувало аж на 20 сходинці цього дослідження.

Щорічні рейтинги "Фокусу" для Чернівців цікаві й тим, що у 2018 році, за словами секретаря міськради Василя Продана, вони стали однією з підстав для дострокового припинення повноважень мера Олексія Каспрука.

Після того, як суд тимчасово відсторонив Каспрука від посади вдруге, а секретар міськради почав виконувати обов’язки мера, за кілька тижнів до виборів "Фокус" раптово "підняв" Чернівці до десятої позиції.

Що це – передвиборча технологія чи справді рівень життя у місті?

У чому місто лідирує, а де відстає

У публікації "Фокусу" за 30 вересня йдеться, що дослідження проводилося за 14 показниками, щодо кожного з яких містам нараховували бали – від одного до 22. Серед показників, які брали до уваги, вказано: рівень середньої зарплати, вартість умовного продуктового кошика, середня вартість житла в новобудові, вартість оренди однокімнатної квартири, інвестиційна ефективність міста, співвідношення кількості резюме до вакансій, кількість залізничних сполучень з містом, кількість трас міжнародного та національного значення, які проходять через місто, середня очікувана тривалість життя, відсоток людей, які за останні 5 років виїжджали на закордонні курорти, забрудненість повітря, рівень небезпечних відходів, кількість вчинених злочинів на 10 тисяч жителів та кількість людей, які захворіли на COVID-19 на 10 тисяч мешканців.

У Чернівцях жити стало комфортніше? Що означає рейтинг журналу «Фокус»


Максимальну кількість балів (22) Чернівці отримали за трьома позиціями – щодо кількості трас, які проходять через місто; щодо рівня забрудненості міста та щодо рівня небезпечних відходів. По одному балу місто отримало за показниками рівня середньої зарплати й кількості людей, які захворіли на коронавірус.
Варто зауважити, що цьогоріч, за даними "Фокусу", Чернівці обігнали за рівнем комфортності Івано-Франківськ. Загалом ТОП-10 міст має такий вигляд: Хмельницький, Київ, Львів, Рівне, Тернопіль, Запоріжжя, Чернігів, Вінниця, Миколаїв, Чернівці.

"Це рейтинг за відчуттями людей"

Секретар міськради Василь Продан вважає, що причиною того, що Чернівці піднялись у рейтингу, є активізація робіт у місті, які розпочалися після чергового відсторонення мера Каспрука.

"Я, звичайно, не формую ці рейтинги. Але із того, що я думаю, чому так відбувається, – воно ж не тільки за такими показниками формується, як показники в лікарнях, місця в дитсадках, кількість торгових центрів, якість тротуарів і доріг, якість ремонту, який здійснюється… Гадаю, що, враховуючи те, що цей рейтинг оприлюднили кілька тижнів тому, то це дослідження формувалося зокрема й за відчуттями людей – здається їм комфортним проживання у місті чи не здається. Я думаю, що та кількість відремонтованих доріг, міжбудинкових проїздів і тротуарів відображається на тому, наскільки чернівчани вважають комфортним своє життя у своєму місті", – сказав посадовець у коментарі "МБ".

У Чернівцях жити стало комфортніше? Що означає рейтинг журналу «Фокус»


Натомість усунутий з посади мера Олексій Каспрук не погоджується із думкою свого опонента. Він вважає такі рейтинги маніпулятивними.

"Ці рейтинги – доволі суб’єктивні, і проводяться за різними методологіями, – каже "МБ" Каспрук. – Однозначно в Чернівцях не все так погано, як часто розповідають, і намагаються мешканцям нав’язати цю думку. Порівняно з іншими містами, у нас справді є чимало проблем. Але інші показники демонструють, що люди в Чернівцях хочуть проживати, і їм тут подобається. Бо у нас вартість житла – одна із найвищих в Україні, а отже, в нас є попит на це.

Потрібно порівнювати ці рейтинги глибинно, чого, звичайно, ніхто не робить. Але добре, що піднялися. Менше розмов буде. Може, нарешті частина чернівчан, які вірять різним сумнівним дослідженням, повірять у Чернівці та в себе. Можливо, нарешті зрозуміють, що у нас найкраще місто. Про нього треба просто спільно дбати і розвивати його.

Цілком ймовірно, що рейтинг "Фокусу" цьогоріч може бути маніпулятивним, зважаючи на те, що останні кілька місяців містом керує Василь Продан і партія "Рідне місто". Так, як вони "носяться" з цими рейтингами, то можу і це допускати. Просто змінили методологію, взяли інші цифри, і підлаштували це під нібито покращення".

Думки

Віталій Докаш, завідувач кафедри соціології ЧНУ:

"Гадаю, що зараз для того, щоб набрати "бали" і підняти рейтинг, чимало політиків говоритимуть про те, що сьогодні і те робиться, і те робиться… І що Чернівці за кілька місяців стали комфортнішими. Але у зв’язку з так званою демократією, яка, на мій погляд, привела із собою "нові обличчя", сьогодні повністю втратилась фаховість. Насамперед маю на увазі те, як зараз ставляться до науки. Вона практично "під плінтус" опустилася".

У Чернівцях жити стало комфортніше? Що означає рейтинг журналу «Фокус»


Ігор Баб’юк, директор Буковинського центру виборчих технологій:

"Коли оцінюють, до прикладу, комфортність життя у місті, використовують різні показники. Якщо дивитися із позиції старовинності міста й автентичності і, наприклад, місць дозвілля, то будуть одні показники. Якщо говорити про налагодження роботи комунального господарства, міського транспорту, то будуть інші показники. Тож, якщо будь-хто із політиків зацікавлений, щоб "проплатити" ці або інші показники, від того залежатиме місце, яке займає територіальна громада у списку комфортності. Тому це може бути й передвиборча технологія. Але гарантовано сказати про це ніхто, звичайно, не може".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
23-10-2020, 18:56
Коментарів 0 Переглядів 2 152


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.