RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Рятує серця буковинців: історія лікаря з Луганська, який бачив війну


Лікар Чернівецького кардіологічного центру Михайло Дяченко вже шість років рятує серця буковинців.

Він виконує операції у відділенні інтервенційної кардіології за допомогою ангіографа, лікуючи від інфаркту, йдеться у публікації "МБ".



Відділення працює майже два роки. Лікар допомагав його створити. Та перш ніж потрапити до кардіологічного центру в Чернівцях, Михайло працював у Луганській лікарні. Війна була одним із поштовхів для нього змінити роботу і місце проживання сім’ї. Вже тут, на Буковині, народилася донечка Михайла.

"У 2009 році я закінчив медичний вуз у Луганську і влаштувався на роботу в обласну лікарню, – згадує Михайло. – Тоді там була нестача анестезіологів. Згодом я перейшов працювати у відділення інтервенційної радіології".

Луганськ одним із перших отримав сучасний ангіограф, тоді Михайло почав працювати за цією спеціальністю.

"Луганська область велика, апарат був один, ми мали дуже багато пацієнтів, – продовжує Михайло. – Кількість операцій у нас зашкалювала. Так активно ми працювали до 2014 року. Потім наприкінці весни почалися обстріли міста".

Луганський аеропорт та лікарня знаходилися на одній лінії, тож лікарі дуже добре все бачили і чули.

"Обстріл артилерії починався о четвертій ранку. Навіть їздити у маршрутці було небезпечно. Ми вирішили у лікарні працювати вахтовим методом, щоби менше переміщуватися містом. Тиждень жили і працювали у лікарні. Я потрапив у "найспекотніший" період бойових дій. Уже їхали колони бойової техніки, через обстріли горіли будівлі. У лікарні вже не було можливості працювати, тому сиділи вдома. Лікарі, які заступили на зміну, там жили сім’ями. Лікарня нагадувала гуртожиток, де мешкали лікарі, бо деякі райони дуже сильно обстрілювали", - згадує Михайло.



Лише у вересні 2014 року змогли повернутися до нормальної роботи в лікарні.

"Працювати було складно, ми дев’ять місяців сиділи без зарплати. Та майже ніхто з колективу не звільнився. А у моїй трудовій книжці з’явився запис з позначкою ЛНР. Я думав, що мене з цим записом більше нікуди на роботу не візьмуть", - каже Михайло.

Одного дня йому зателефонував із Чернівців лікар Ярослав Васильчишин і запропонував роботу в приватній клініці на ангіографі.


Михайло переїхав до Чернівців із дружиною. Зізнається, незважаючи на те, що у Луганську неспокійна ситуація, йому було важко все покинути і переїхати. Та все ж наважився.
"Першого ж дня, коли приїхав до Чернівців, довелося оперувати людину з інфарктом. Спочатку працював у приватній клініці, а коли з’явився ангіограф у кардіологічному центрі, перейшов сюди", – розповідає Михайло.

Михайло пам’ятає перші враження від Чернівців.

"У Луганську була комендантська година, а тут – жодних обмежень. Перше, на що звернув увагу, що місто чисте. І хоч мене переконували, що місто занедбане, я не погоджувався, бо у Луганську під час бойових дій про прибирання ніхто й не думав. А ще Чернівці комфортне і зелене місто. Але таких "вбитих" доріг я не бачив ніде в Україні. Це те, що "ріже" око", - зізнається Михайло Дяченко.

У відділенні інтервенційної кардіології Чернівецького кардіологічного центру лікують до пів тисячі пацієнтів щороку. Це сотні врятованих життів.

"Лікуємо артерії серця. Артерії з часом закупорюються, з’являються атеросклеротичні бляшки, які перешкоджають притоку крові, – пояснює специфіку роботи Михайло Дяченко. – І це стає причиною того, що в критичний момент через звуження артерії кров не надходить до серця. Ймовірність смертності у такому випадку – 20-25%. Тому важливо швидко поставити діагноз. Ми спеціальним апаратом заходимо через артерію в руці до артерії серця, робимо діагностику, знаходимо пошкодження і забираємо його. Я не рахував, скільки людей вже врятували, але зробили сотні операцій. З кожним роком їх стає більше".


У 2019 році Михайло вирішив переїхати ближче до дому. Покликали до Маріуполя. Та чоловік все ж повернувся до Чернівців.

"У Маріуполі теж потребували спеціалістів у відділення інтервенційної кардіології. Я поїхав туди, – каже Михайло. – Та мене почали кликати назад у Чернівці, навіть пацієнти телефонували. Я зрозумів, що до Чернівців вже звик, спрацювався, тут у мене багато друзів та знайомих. І я повернувся назад. Мав можливість працювати у Києві, але та столична метушня мені не подобається. Більше до душі маленькі і комфортні Чернівці".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-09-2020, 18:59
Коментарів 0 Переглядів 5 847


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.