З 1 вересня в Україні підняли мінімальну зарплату до 5 тисяч гривень. В уряді запевняють, що економіка не постраждає, водночас дехто вважає, що це не на часі в період кризи через тривалий карантин та обтяжить підприємців.
На думку чернівецького економіста Ярослава Кирпушка, для працівників зростання мінімальної зарплати, звичайно ж, позитивний момент. Проте, такий крок суперечить ситуації з коронакризою і погіршенням економічних прогнозів. Про це він сказав у коментарі molbuk.ua.
"Насправді, уряд на економіку не зважає, а робить якісь заходи, щоб комусь сподобатись. Тут нема ніякої ні економічної, ні фінансової логіки, так як і немає у більшості дій чинної Верховної Ради та розуміння, де чий інтерес. Завжди хтось красується за чужий кошт. А для того, щоб роздавати, треба в когось забирати.
Є підстави чи нема, але для суб’єктів економічної діяльності це означає, що треба збільшувати зарплату і все, що з цим пов’язано. Це буде морока для підприємців через збільшення видатків для них, як це оформити, заробити, виплатити.
До того ж, це відбувається під час неадекватного реагування уряду України на коронавірус і велику частину підприємців, які майже втратили або повністю втратили доходи. Коли фіксують падіння рівня економічної діяльності, промислового виробництва, і тут же "давайте піднімемо мінімалку". Уряд практично не бере на себе ніяких зобов’язань компенсувати, за винятком виплат на біржі. А прохання підприємців зменшити їм орендну плату чи надати інші пільги, перекладають на місцеві бюджети.
З іншого боку, це несуттєва зміна зарплати, всього на 277 гривень. Для працівників, наче, це добре.
Все ж плюси є. По-перше, для влади це збільшення надходжень нарахувань, відрахувань і збільшення бюджету. По-друге, збільшення мінімальної зарплати – це підвищення платоспроможного попиту, тобто зароблені кошти будуть витрачатися на задоволення певних потреб", – вважає експерт.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
2-09-2020, 21:23
0
2 085