Цього року досить швидко опадає листя із дерев. Ще в середині серпня воно пожовтіло на горіхах, каштанах та черешнях. А вже до кінця місяця почало опадати.
Кореспондентка molbuk.ua поспілкувалася із провідною фахівчинею відділу рослин відкритого грунту Чернівецького ботанічного саду Марією Виклюк та дізналася, у чому причина передчасного падолисту.
Вагомим фактором є "моніліоз" рослин. Це шкідливе грибкове захворювання дерев, він поширюється через пошкоджені плоди або уражені садові матеріали. "Моніліоз" пошкоджує листя, внаслідок чого воно опадає. До прикладу, листя черешні покривається чорними плямами, поступово починає засихати, і в підсумку опадає.
– Крім цього, у кожної рослини є свій біологічний годинник. В одних – 180 днів, в інших – 220. Оскільки цього року була дощова весна, це теж вплинуло, особливо на горіхи. Вологи, яка потрапляла на дерево, було занадто багато, а настали потім раптова посуха і палюче сонце. Такі погодні коливання шкідливі для горіха. Із цим я можу пов’язати те, що відтепер листя починає опадати, – пояснює пані Марія.
А щодо каштанів, зауважила Марія Виклюк, то протягом останніх десяти років до середини вересня він повністю скидає із себе листя.
– У нас змінюється клімат. Кожна рослина, кожне дерево, реагує по-своєму. Тут ще варто звертати увагу на процес "вегетації". Тобто коли з одних пагонів вже є листочки, а інші лише розвиваються. Як результат, перші листочки опадатимуть швидше, а ті, які з’явилися пізніше, зможуть довше бути на дереві, – зауважує пані Марія.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-08-2020, 10:10
0
1 762