Крадіжка з банківських карток останніми роками – один із найпоширеніших видів злочину.
Спеціаліст із комунікацій "ПриватБанку" Анжела Дзінзюра розповіла, що робити, аби вберегти свою картку від шахраїв, йдеться у публікації "МБ".
Порада 1. Не розголошуйте персональні дані
Основне правило клієнта, який не хоче бути ошуканим, це нерозголошення. Ніхто з працівників банку не просить персональних даних: пін-коду картки, терміну дії картки та її CVV-коду (три маленьких цифри на зворотному боці картки). В жодному випадку нікому не диктуйте паролі (sms-повідомлення), які надходять на телефон, навіть якщо з іншого боку слухавки представляються співробітниками банку, служби безпеки банку, Нацбанку тощо. Щойно почули прохання повідомити пін-код картки, кладіть слухавку.
Порада 2. Ідентифікуйте свій номер мобільного
Щоб запобігти крадіжці мобільного номеру, до якого прив’язана банківська картка, авторизуйтеся. Зверніться до мобільного оператора і відімкніть можливість віддаленого перевипуску своєї sim-картки. Перейдіть на контрактні умови обслуговування або ідентифікуйте свій номер мобільного, "прив’язавши" pre-paid номер до свого паспорта. У такому випадку, навіть якщо кіберзлочинцям вдасться заблокувати вашу картку, то відновити її можна буде лише із документами, за якими закріплений номер.
"Багато людей відмовляються ідентифікувати свій номер телефона, але це важлива процедура для безпеки, – каже Анжела Дзінзюра. – Адже якщо у вас ідентифікація буде прив’язана до паспорта, то розблокувати вашу картку зможуть лише за вашої присутності і з паспортом.
Порада 3. Блокуйте картку
У разі виявлення факту блокування SIM-картки, якщо маєте підозри щодо виготовлення її дублікату, терміново заблокуйте всі рахунки та картки за номером цілодобової підтримки 3700 або у найближчому відділенні банку. Ніколи не підтверджуйте та не встановлюйте переадресації дзвінків з фінансових телефонів, не даючи шансів шахраям отримувати sms-повідомлення для доступу до банківських рахунків.
Порада 4. Не переходьте на сумнівні сайти, де "розігрують" гроші
У стрічці новин часто з’являтися рекламні повідомлення, в яких йдеться про розіграш грошей. У разі переходу за рекламним посиланням користувачу пропонують зареєструватися, відповісти на опитування й отримати гроші. Під час реєстрації в користувачів просять ввести особисті дані та інформацію про рахунки в банку. Не переходьте за сумнівними посиланнями, не реєструйтеся на невідомих сайтах та не передавати персональні дані третім особам.
Правила безпеки
• Для отримання грошей на картку потрібно повідомляти лише 16 цифр на лицьовому боці картки.
• Співробітники банку, якщо телефонують вам, ніколи не запитують особистих даних клієнта.
• Співробітники банку можуть запитувати персональні дані клієнта лише тоді, коли ви самі телефонуєте в банк (для впевненості, що це саме клієнт).
• Даючи оголошення про продаж чи купівлю, ніколи не вказуйте номер телефону, до якого прив’язана банківська картка.
• В жодному разі не можна виконувати вказівки тих, хто телефонує, під час виконання будь-яких операцій у банкоматі чи терміналі, тим більше вводити за їхньою вказівкою свій пін-код.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram