На Буковині розпочався сезон ранньої обліпихи. Ця рослина відома своєю користю та багатством вітамінів.
Постійне вживання олії обліпихи підвищує імунітет. Завдяки цьому вірусне захворювання проходить швидше і без ускладнень, пише molbuk.ua.
Олію обліпихи корисно вживати для шлунку і кишківника. Цей продукт допоможе боротися з гастритом, закрепами, покращує обмін речовин.
Постійне вживання олії обліпихи добре впливає на роботу серцевого м’яза. Продукт зменшує ризик отримати інсульт та інфаркт.
Про корисні властивості обліпихи та способи її приготування розповіла травниця, пані Тетяна, яка щосезону збирає обліпиху та продає на чернівецьких ринках.
За її словами, з кожного врожаю вона обов’язково готує варення чи перетерту обліпиху на зиму.
– Буквально кілька днів тому дозріла рання обліпиха. Про її користь можна говорити дуже довго. Вона особливо багата на вітамін С, тут його більше навіть, ніж в цитрусових. Це незамінна рослина як для профілактики, покращення імунітету, так і для лікування застуди чи грипу. Кожного року я готую кілька банок перетертої з цукром обліпихи для сім’ї, – розповідає жінка.
За її словами, є багато різних способів приготувати обліпиху.
– Можна їсти і свіжою, але ягоди її дуже кислі, не кожен зможе. Я зазвичай роблю так: літр обліпихи перемішую з 1,5-2 літрами цукру та перемелюю. Тобто у співвідношенні 1:2. Залишаю в холодному місці. І потім по кілька ложок, як хто любить, кидаю в кип’ячену воду. Виходить дуже смачний напій, злегка кислий. Можна просто їсти, по кілька ложок на день. До цієї суміші можна також додати трохи меду, але тоді не варто розводити в гарячій воді, бо мед втратить властивості, – каже Тетяна.
Обліпиху корисно їсти і при випадінні волосся. Серед інших способів приготування цієї ягоди – варення та сік.
– Пів кілограма ягід обліпихи промиваємо й обсушуємо, кладемо в емальований або скляний посуд і перетираємо з 1 кг цукру. Ставимо отриману суміш на вогонь, варимо до загустіння. Розливаємо джем по банкам, остуджуємо і зберігаємо в холодильнику. Можна приготувати сік, це дуже просто. Ягоди пропускаємо через соковижималку і змішуємо з цукром. Весь цукор має повністю розчинитися, тому періодично перемішуємо протягом кількох годин, – каже пані Тетяна.
Можна готувати і відвари чи компот.
– Три столові ложки ягід заливаємо пів літра гарячої води і кладемо на десять хвилин на слабкий вогонь. Після цього відвар потрібно процідити. П’ємо як чай, дві склянки на день, і краще натщесерце. Щоб приготувати компо, заливаємо плоди холодною водою, ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Варимо обліпиху близько хвилини, не більше, щоб не знищити всю вітамінну користь. Знімаємо каструлю з вогню і закутуємо теплою ковдрою. Даємо обліписі настоятися так до повного остигання, після чого проціджуємо компот і видаляємо ягоди. Додаємо за смаком цукру.
Як і будь яка інша рослина, обліпиха має і протипокази. Це остеохондроз, сколіоз, гостре порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-08-2020, 21:24
0
3 202