Третина кліщів інфікована: в яких районах Буковини зафіксували хворобу Лайма

Новини Чернівців / гаряча тема
2 032
0
Третина кліщів інфікована: в яких районах Буковини зафіксували хворобу Лайма

За даними Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ, третина кліщів, яких витягли з буковинців, були інфіковані бореліями – збудниками хвороби Лайма. Вони потрапляють в організм під час присмоктування кліща.

Так, за пів року фахівці дослідили понад 260 кліщів, 90 з яких виявились інфікованими, пише molbuk.ua.



А в дюжини жителів області таки підтвердили хворобу Лайма. Це семеро чернівчан, по одному випадку у Вижницькому, Глибоцькому, Кельменецькому, Кіцманському та Путильському районах. Дев’ятеро хворих – діти.

За словами начальника відділу епіднагляду лабораторного центру Юрія Падурару, хвороба Лайма небезпечна насамперед через ураження важливих органів та систем.

– Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща. При хворобі Лайма уражується нервова система, серце, шкіра, суглоби. Але чим швидше видалити кліща, тим менший ризик розвитку захворювання. Зараження малоймовірне, якщо кліщ прикріпився менше доби тому, якщо він у шкірі понад 72 години – ризики високі, – пояснив Юрій Падурару. –Після укусу кліща рекомендується щодня протягом місяця вимірювати температуру та слідкувати за самопочуттям, оглядати місце укусу.
Також ви можете звернутися до лікаря і проконсультуватися з ним щодо доцільності одноразового призначення антибіотика для профілактики хвороби Лайма.

Як уберегтися від кліщів


Якщо ви зібралися на прогулянку, насамперед подбайте про відповідне вбрання: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами і штани світлого кольору. Так кліща буде легше помітити.

Для захисту можна використовувати репеленти – треба обприскати ним взуття, манжети штанів і сорочки, головний убір.

Старайтеся уникати високих трав і чагарників, де кліщів найбільше.

Відчути укус кліща майже неможливо, адже при укусі виділяється знеболююча речовина. Тому фахівці радять оглядати шкіру кожні дві години, щоб у разі укусу якнайшвидше видалити кліща.

Кліщ може присмоктатись не одразу, а навіть наступної доби: він може вчепитися за одяг і чекати слушної миті. Тому, повернувшись додому, потрібно одразу зняти весь одяг та випрати. Після цього ретельно оглянути себе та дітей. Зверніть увагу на лінію шкарпеток, підколінні впадини, стегна і пах, руки, шию, лінію волосяного покриву і вуха.

Як видалити кліща

Якщо ви виявили кліща, можна звернутися до травмпункту або витягнути його самостійно. Для цього можна використовувати спеціальній пристрій для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках, так званий "кліщосмик". Треба притиснути його до шкіри, підсунути під кліща, акуратно розхитати його з боку в бік, а тоді повільно викрутити нападника.

Витягнути кліща можна, прокручуючи звичайним пінцетом, або зробити петлю з нитки. Витягайте кліща повільно, без різких рухів, щоб не відірвати голову. Якщо ж це сталося, можна видалити решки стерильною голкою. Все ж краще в такому разі звернутися до лікарні.

Ще одним способом безпечного видалення кліща поділилася буковинка Наталія Руда. Жінка родом з Вижниччини, розповідає, що в горах люди часто використовують для цього звичайні сірники.

– Вважається, що кліщ боїться сірки. Беремо сірник і починаємо водити його голівкою навколо кліща проти годинникової стрілки, максимально близько. Це абсолютно безпечний спосіб, бо кліщ сам викручується від цього, ви не ризикуєте відірвати його частково, – запевняє пані Наталія.

Яким би способом ви не скористалися, після видалення кліща ранку потрібно обробити антисептиком, а руки вимити з милом. Далі важливо стежити за місцем укусу та самопочуттям, щоб якнайшвидше розпізнати ознаки інфікування.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

​«Були гарні збори, але ми втратили важливих гравців»: «Буковина» завершує збори та готується до чвертьфіналу Кубка України
«Найбільша проблема – нестача вологи»: буковинські аграрії розпочали весняну посівну кампанію
Випустити кажана та відвідати виставку з Берліна: куди піти у Чернівцях – дайджест
На годину вперед чи назад? Україна вночі переходить на літній час
На Буковині піротехніки знищили мінометну міну часів Другої світової війни
Водійка збила 83-річну жінку: поліція з'ясовує обставини ДТП у Чернівцях
Українські аграрії вже засіяли понад півмільйона гектарів зернових: регіони-лідери
У новій угоді про надра зʼявились речі, які сторони раніше відкидували – Зеленський

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм