За перше півріччя 2020 року в Чернівецькій області зареєстровано 12 випадків хвороби Лайма , з них 9 випадків у дітей.
Про це повідомляє Чернівецький лабораторний центр.
Загалом за 6 місяців 2020 року до "Центр громадського здоров’я МОЗ України" звернулось 262 людини з приводу укусів кліщами та проведення дослідження кліщів на наявність борелій-збудників хвороби Лайма.
За результатами лабораторних досліджень у 90 кліщів (34%) виявлено борелії.
Як уберегтися від кліщівЯкщо ви зібралися на прогулянку, насамперед подбайте про відповідне вбрання: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, дуже бажано вдягнути штани і заправити їх у шкарпетки.
Для захисту використовуйте репелент — спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтеся інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно.
На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч: саме там кліщів найбільше.
Як позбутися клішаОдразу зверніться до лікаря. У травмпункті вам допоможуть витягти кліща і проконсультують щодо подальших дій.
Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно. Для цього можна використовувати спеціальній пристрій для видалення кліщів ("кліщосмик"). Треба притиснути його до шкіри, підсунути під кліща, акуратно розхитати кровопивцю з боку в бік (адже хоботок надійно "зацементовано" в ранці слиною тварини), а тоді повільно викрутити нападника (крутити можна у будь-який зручний для вас бік).
Якщо нема пристрою, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща поволі — без ривків!
Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть рештки стерильною голкою.
Після видалення кліща ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
2-08-2020, 20:34
0
1 565